Kilometry pro Paraple on-line – den druhý

Vybíháme se Štefanem z Berouna, na hodinkách je 7:20, malé zpoždění na začátku neřešíme, bezoblačná obloha slibuje znovu krásný den, nic nás nežene, tak proč si dělat vrásky. Hned za Královým dvorem se silnice začíná zvedat, aspoň se trošku rozehřejeme, protože i když slunečno, teploměr ukazuje 0.
Kilometry pro Paraple on-line – den první

obrázek

Dobíháme k vrcholu kopce, vtom nás předjede modrá dodávka a zabočí na cestu kousek vlevo od nás. Vystoupí z ní kluk vypadající že mu sport není cizí. Hned nám pokládá otázku: „Odkud jste?“ „Z Prahy“, odpovídáme se Štefanem jako jeden muž. „Co tu děláte?“ Následuje další otázka. „Běžíme“ :), odpovídáme a běžíme bez zastavení dál. Leč hoch to nevzdává, dojíždí nás, otevírá okénko a vysvětluje: „No my tady máme takovou partu a taky běháme.“ Okénko zatáhne a frčí dál.

obrázek

Cesta příjemně ubíhá, první dvě hodiny běžíme tempem lehce pod 6 min na kilometr. Ve Zdicích se nám nějak podařilo přehlédnout auto i s Dagmarou. Když jsme u odbočky na dálnici, na Hřídele a na Příbram, tak Dagmarce volám, abych se zeptal kde stojí a abych jí taky vysvětlil, kudy poběžíme. K oboustrannému překvapení – jejímu i našemu – zjišťujeme, že je za námi. No nic, autem nás snadno dožene. Horší by bylo, kdybychom se někam zaběhli a museli se vracet. Ale protože jsem touhle silnicí několikrát běžel oběma směry, tak si docela pamatuji, kudy tudy dál.

Kilometry hezky naskakují, což můžeme sledovat na kilometrovnících. V Kařezu si dáváme kratší pauzu na kafe a něco sladkého, přitom se dáváme do rozhovoru s mladou pumpařkou a lákáme ji na běh. Prozrazuje na sebe, že jako „mladá“ běhala (vypadá tak na 22), a že teď s přítelem maximálně uběhne 30 minut a má dost. To neměla říkat, hned jí vysvětlujeme, že 30 minut není vůbec špatný, jen to chce běhat pravidelně a postupně si přidávat. Jako bonus dostává navštívenku Běžecké školy, aby věděla, kde má shánět další rozumy.

Proběhli jsme Mýtem, Holoubkovem a několika vesnicemi, proběhli Rokycany, Ejpovice a zastavili se v Hospodě pod lípou v Kyšicích. Dali jsme si se Štefanem po polévce a turku, já malé pivo a Štefan kofolu.

obrázekobrázek

Přišel se na nás podívat hostinský, běhající exoti asi jeho hospodu moc často nenavštěvují. Vyptal se kam běžíme a pak nám řekl, že jeho tchán někdy brzo po roce 1989 se vydal pěšky na cestu kolem ČR, ale v půlce to musel přerušit, protože ho chytla slinivka a brzo na to zemřel. Psal si však deník, který on má od té doby uschován a rád by jeho cestu dokončil. Ostatně se přiznal, že je tramp. Pak nám ještě ukázal cyklistickou stezku na Plzeň, abychom nemuseli běžet po silnici. Byla to příjemná změna běžet mezi zelenajícími se poli a lesem.

Na náměstí v Plzni jsme doběhli ve chvíli, kdy dobíhala do cíle druhá štafeta. Konferenciér si nás vzal se Štefanem na paškál, aby nás představil a představil také ostatním, proč a kam běžíme. Mezi tím proběhla cílem třetí štafeta a jedna její členka se dožadovala vyhlášení, neboť jsme to přehlédli :). Pak jsme ještě dostali po pizze a odjeli se umýt a ubytovat. Bydlíme u báječných lidiček s dvěma holčičkami, které by si chtěly hrát, zatímco píšu. Takže to balím a pokračování zítra.

Sumář:

• dnes jsme uběhli 61 km, celkem 92 km
  • běželi jsme 7 a půl hodiny, celkem 11,5 hodiny
  • vybrali 200,- Kč, celkem 500,- Kč

Pokud jde o vybrané korunky, tak k tomu ještě musím připočítat 1800,- Kč, které se vybraly při Velikonočním běhu ve Františkových Lázních a 990 kilometrů, které jsme již uběhli v rámci Virtuálního běhu kolem světa, které také budou proměněny na korunky.

Kilometry pro Paraple on-line – den druhý Kilometry pro Paraple on-line – den druhý Kilometry pro Paraple on-line – den druhý Kilometry pro Paraple on-line – den druhý

nehodnoceno, buďte první

12Honzade | 8. 4. 2010 20.24 hod. | 80.243.103.xx
Dave, pripojit se muzes i se svym treningem, staci na runsaturday, v clanku i drive jsou odkazy.. Mej se fajn, 12:)

koyama | 8. 4. 2010 18.40 hod. | 89.102.51.xxx
dav: www.runsaturday.com/Profile/Maps/UserName/bezeckaskola_cz

dav | 8. 4. 2010 11.19 hod. | 86.49.31.xxx
..sakra, to je mi líto, že jsem minul ten výběh do Berouna:-((, je někde podrobný itinerář trasy, aby se člověk mohl případně ještě připojit a přispět?

Dáša | 8. 4. 2010 0.35 hod. | 89.102.51.xxx
Chtěla jsem se přidat zítra v Útvině, ale padla do toho porada, na které, bohužel nemůžu chybět. Tak jen přeji hodně zdaru.

Petr Matoušek | 7. 4. 2010 21.51 hod. | 89.103.177.xxx
Závidím a fandím. Ta zítřejší etapa mě bude mrzet, ale v práci bohužel chybět nemůžu. Nasypu tam co to půjde při oběhu světa po rovníku. Jako satisfakci, hold a dík za to, že mám to štěstí, že mám co mám. Měj se Miloši. Petr

Milan Kůtek | 7. 4. 2010 21.11 hod. | 94.112.173.xxx
Tak zítra žádný malý pivo, ve Varech můžeš bumbat jeden lázeňský pramen za druhým! :)
Šťastnou cestu tobě i Zdeňkovi a nashle v KV.

12Honzade | 7. 4. 2010 20.57 hod. | 80.243.103.x
Dnesni moje absence me mrzi obzvlast! Vzdyt jste bezeli kousek od moji chalupy a kdybych bezel s vama, tak bych vas treba presvedcil pro 3 km zabezku:)… Jste dobry, moc drzim palce a aspon na runsaturday podporuji.. Jenze muj trener mi ted predepsal uz snizujici se davky, jsem zacatecnik a pred sebou prvni 50..
At se dari! 12:)

Pomáhej během