Během můžeme pomoci onkologickým nemocným dětem a mladým lidem

Během můžeme pomoci onkologickým nemocným dětem a mladým lidem

Otevřít si cukrárnu bylo snem sedmnáctileté Moniky. Život ji do cesty ale postavil jinou výzvu – rakovinu. Dnes potřebuje Monika intenzivní rehabilitace. Právě jí je věnovaná Květnová výzva, v níž běžci své kilometry promění ve finanční dar.

Na jaře loňského roku začaly Monice bolesti hlavy, které se rychle zhoršily, a lékaři diagnostikovali dva nádory na mozku. Dlouhá operace v květnu se nepovedla podle představ a sen o vlastní cukrárně se o to víc vzdálil. Po dlouhých šesti měsících v nemocnicích potřebuje Monika intenzivní rehabilitace a nepřetržitou pomoc rodiny.

5. ročník Květnové výzvy patří Monice, aby intenzivní rehabilitace jí vrátily možnost samostatného pohybu. A jelikož naděje umírá poslední, třeba i jednoho dne si mohla splnit svůj sen. Výzva je jednoduchá a a zapojit se do ní mohou všichni.

Stačí běžecké kecky a chuť pomáhat druhým

Princip květnové výzvy je snadný – zvolit si svůj cíl kilometrů za květen, běhat a své zdolané kilometry proměnit ve finanční dar. Každý kilometr bude “chutnat” jinak, když víte, že jím běháte pro druhé, kterým do života vstoupila rakovina.

Do výzvy se stačí zaregistrovat na stránkách www.sportemplnimesny.cz a zvolit si, na kolik si ceníte jeden svůj zdolaný kilometer. Vyplníte i cílový počet kilometrů a pak už zbývá jen od 1. do 31. května 2020 běhat. Na konci měsíce uvidíte, kolik peněz jste vysportovali, a ty darujete na transparentní účet spolku pro onkologicky nemocnou Moniku.

Co za to získáte? Především dobrý pocit z pomoci druhým, ale také i certifikát srdcaře a speciální medaili z pentagramu dobrých věcí. Partnerem květnové výzvy je Nadační fond Pink Bubble.

Více informací na stránkách spolku nebo FB události.

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 1537/1405×