Kilometry pro Paraple okolo světa – přidejte se k nám

Kilometry pro Paraple okolo světa – přidejte se k nám

Je skvělé, když si člověk může plnit dětské sny. Je skvělé zůstat dítětem. Je skvělé, když najdete způsob, jak naplnit svůj život. Mně se to povedlo skrze běh a tak se snažím nyní prostřednictvím běhu to, co mi běh v životě poskytl, nějak vracet. To je také důvod toho, že si vymýšlím třeba takové projekty jako jsou Kilometry pro Paraple okolo světa.

O co jde?

Jde jen o to, oběhnout zeměkouli po rovníku. Že to je skoro 41 000 kilometrů? No a co! Vždyť nikdo neříká, že to musíme odběhnout do zítřka. Máme na to tolik dní, respektive měsíců, kolik budeme potřebovat.

Kdo může běžet?

Každý, kdo rád běhá a chce svým běháním pomoci těm, kdož si o pomoc sami neřeknou, ale zároveň se bez naší pomoci neobejdou. Pomoci těm, kteří v životě neměli kliku a v jednom jediném okamžiku se jim změnil celý život. Z člověka, který byl stejný, jako jsme my, se v jedné vteřině stal člověk, který už se třeba nikdy nepostaví na nohy nebo má problémy ovládat ruce, to podle toho, která část míchy byla v tom jediném okamžiku poškozena. Že se to může stát nám všem? Máte pravdu, může a to důležitější je zároveň lidem připomínat, že kliku je třeba si předcházet a že je taky dobré dívat se kolem sebe a probouzet v sobě lidskost.

Jak se můžete přidat?

obrázek

Je to jednoduché, je to stejné jako při oběhu republiky, technicky to popsal ve svém článku Virtuální běh kolem České republiky – kilometry pro Paraple Libor Matoušek, takže si návod přečtěte tam. Přihlaste se však zde

Kolik vás to bude stát?

To záleží na vaší štědrosti a na vaší fyzické kondici, nejnižší částka je 1,- Kč za každý uběhnutý kilometr a to na číslo účtu: 10006-18831021/0100 variabilní symbol:1114219511.

Kdy začínáme?

Už jsem někde psal, že já vybíhám na své Kilometry pro Paraple okolo ČR při Hervis ½maratonu Praha a protože se podařilo Virtuální oběh ČR pro Paraple dokončit včera, tak se logicky nabídla možnost odstartovat Oběh světa pro Paraple také při Hervis ½maratonu Praha. Pokud jde o mě, tak své Kilometry pro Paraple okolo ČR zaplatím 2x, jednou za vlastní oběh ČR a jednou jako spoluběžec při Oběhu světa.

Kilometry pro Paraple okolo světa – přidejte se k nám

nehodnoceno, buďte první

PavlínaF | 18. 5. 2010 13.17 hod. | 193.245.34.xx
Ty jo, já tu virtualitu nějak neumím. Ale pro ty, co jsou na tom podobně jako já, tak je možné se podívat i do svých tréninkových deníčků a spočítat, kolik kilometrů jste skutečně naběhali třeba za celou tu dobu, co Miloš pobíhal po ČR, a hned vznikne krásná inspirující částka daru :-) pro ty, co běhat nemohou.

fotoMiloš Škorpil: Pavlíno a podobně postižení :), myslím virtuální realitou, přesně o to jde, vložit své naběhané kilometry z deníčků do naší společné cesty a pak je přes uvedený účet přeměnit v korunky. Kdo je na tom stejně jako já, tedy s pochopením vložení svých km, jistě mu rád pomůže člověk z nejpovolanějších – Libor Matoušek, kterého můžete o to požádat na libor.matousek@gmail.com

Tomas_Pce | 26. 3. 2010 16.11 hod. | 77.236.192.xx
Tak to jo já + 2 doprovod se zastavím

12honzade | 26. 3. 2010 9.59 hod. | 195.113.13.xx