Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýčtvrtý

Kutná hora – Palackého náměstí je místem startu poslední etapy mé pouti po České republice s Parapletem na triku. Na náměstí již čeká Michal, druhý Michal, Tereza, Irena, Honza, můj nejčastější průvodce Štefan a fotograf Kutnohorského deníku. Jo a nesmím zapomenout na Romana na kole. Než vyběhneme, řeknu pár slov do připraveného diktafonu a zamíříme nahoru do kopce směr Praha.

obrázek

Nevím po kolika kilometrech skončila Irena s Terezou, najednou nebyly, Michal s Honzou s námi dali první 10 a pak už jsme až před Kostelec nad Černými lesy pokračovali jen ve třech a Roman. Tam se k nám přidal Tomáš (pce). Přidal by se dřív, ale když viděl, co by jej čekalo za kopeček, vyměkl a nechal se odvézt i se svými věcmi k drakovi. Odměnili jsme se mu tím, že když nastoupil do našeho vláčku, pěkně jsme mu rozhýbali kolečka a další kopeček, byť mírnější, ale o to delší, vyběhli v tempu pod 5 min na kilometr :).

obrázekobrázekobrázek

Na počátku vítr foukal do zad, což jsme si nemohli vynachválit. Nenápadně se však začal otáčet a foukat zepředu. Pak na chvíli ustal, ale o to víc se začalo snažit sluníčko, takže když zase začal foukat, byli jsme rádi. Na Vyžlovce jsme zašli na oběd do pizzerie. Dal jsem si silný hovězí vývar a čtyři lívance s borůvkami a kysanou smetanou. Vše zapil Stelličkou a zakončil to pressem. Štefan však byl lepší, dal si dětský zmrzlinový pohár.

obrázekobrázek

Vyběhli jsme dál vstříc Praze. V Tehově se k nám připojil Mirek Pospíšek. V Říčanech Jarka a před Uhřiněvsem Tomáš Tůma, Buldok a Martin. Kilometr před cílem zavolal Radiožurnál a já vstoupil do posledního přímého vysílání. V 15:30 jsme byli v cíli. Poskytl jsem rozhovor pro ČTK, obdržel diplom od Centra Paraple, asistoval u vyhlášení vítězů Pražského semifinálového kola JMG, vybral poslední penízky a byl konec. Tedy to jsem si myslel :).

obrázekobrázekobrázek

Vydali jsme se s Danou na cestu domů do Františkových Lázní. V Karlových Varech jsme se na chvíli rozdělili, já dojel nakoupit něco k jídlu, Dana přesedlala do svého auta s tím, že se za chvíli sejdeme doma. Nakoupil jsem a vyjel. Chtěl jsem na to vyzrát a jel přes Loket. Bohužel mezitím, co jsem běhal po všech čertech, silničáři změnili cestu vedoucí dále na Cheb. Přidali novou objížďku a protože už nebylo nic moc vidět, stalo se jaksi, že jsem zbloudil :). Jedu, jedu, jedu, silnice se začíná povážlivě zužovat. Sice je to pořád asfaltka, tedy spíše bývalá, dvě auta by se na ní vedle sebe nevešla. To už jsem i já tušil, že to asi není ta pravá objížďka. Pak s objevily ukazatele: Prameny a Lázně Kynžvart. Neznalé upozorňuji, že Prameny se nalézají na vrcholku Slavkovského lesa, Lázně Kynžvart pak daleko za Chebem, mezi Chebem a Mariánskými Lázněmi. Lázně Kynžvart se mi jevily jako lepší varianta. Zkusil jsem zavolat Daně, že jsem kdesi …, leč ztracený signál byl proti. Jel jsem asi půl hodiny, než se objevily Lázně Kynžvart a i signál. No sláva, už jsem skoro doma, sice asi stejně daleko od domova, jako když jsem se ztratil, ale alespoň už vím, kde jsem. Zavolám Daně, mluvíme spolu až skoro do chvíle, než stojím před domem, ale ještě jednou stačím jet jinam. Nějak jsem přehlédl odbočku na Hůrku a jel dál na Pomezí, asi už jsem tu dlouho nebyl :)

A nemohu než skončit stejnými slovy jako autor knihy Napříč Amerikou, když se ho reportéři zeptali:

„ Co jste dělal, když závod skončil?“ „Spal“

„A druhý den?“ „Spal“

„A třetí den?“ „Spal“

„No dobrá a čtvrtý den?“ To jsem si sundal ty skvělé boty Glide 2

Sumář dne:

• dnes jsme uběhli 68 km, celkem 1 306 km
  • běželi jsme 8 hodin, celkem 172 hodin a 30 minut
  • vybrali 2 500,- Kč, celkem 25 746,- Kč

Konečný výsledek sbírky napíšu zítra, ještě musím spočítat, kolik se vybralo na JMG a zítra také uzavřu aukci bot, které oběhly Českou republiku.

obrázek

Tak ahoj na Volkswagen Maratonu Praha, pokud chcete běžet okolo 5 hodin, tak vám rád

udělám vodiče :).

nehodnoceno, buďte první

Roman | 4. 5. 2010 10.05 hod. | 93.99.50.xx
Miloši, dík za supr den. No a hlavně, že ti ten nápad s fotkou u tý odbočky na Štíhlice v tom kopci na Vyžlovku napadl tak pozdě že se nerealizoval :-)

Josef Kubín | 1. 5. 2010 18.42 hod. | 87.249.150.xxx
Blahopřeji. Jsem rád že, jsem se na tom podílel aspoň malým dílem. Pepa z Jablonného

Martin Ševčík | 30. 4. 2010 23.02 hod. | 94.142.235.xx
Skvělé Miloši, díky Dagmarko za support a nám hanba, že nás nebylo v doprovodu víc … ale napravíme to v příštím roce.

Petr a Monika | 30. 4. 2010 21.51 hod. | 82.208.25.x
Ahoj,vše cobychom Ti chtěli říct,už napsali před náma,tak se nebudem opakovat a přečti si to znova:-))prostě jsi skvělej a dík

Marcel Brož | 30. 4. 2010 20.41 hod. | 90.178.211.xxx
Tak to máš za sebou. Zase kus sakra tvrdé dřiny za skvělou věc. To musí hřát u srdce. Jsi borec. Dík, že tě znám. Ahoj na EXPU. Marcel

r4d3k | 30. 4. 2010 19.45 hod. | 90.176.234.xxx
Gratulace a klobouček dolu.

Ilona Bajerová | 30. 4. 2010 19.13 hod. | 109.164.3.xxx
Miloši, přidávám se ke gratulantům a ještě jednou děkuji za nezapomenutelný den s Tebou a všemi ostatními ze dne šestnáctého. Za týden v Praze naviděnou :-)

1bubobubo | 30. 4. 2010 18.13 hod. | 109.77.114.xxx
Miloši gratuluji k obdivuhodnému výkonu. Vše již tady bylo řečeno a tak snad mohu jen litovat, že jsem neměl tu šanci běžet kousek s tebou. Budu se těšit na nějakou akci v budoucnu:-)