logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní

Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní

Jindřichův Hradec, morový sloup – dobré místo pro start další etapy Kilometrů pro Paraple. Hned ráno dostávám SMS od Petra, kde je sraz, že v JH jsou dvě náměstí a on že to tam moc nezná. Dávám si s ním sraz právě u morového sloupu, načež dostávám SMS, že doufá, že Jindřichohradečtí nebyli tak bohatí, aby si pořídili morové sloupy dva :). Druhým, kdo se zde dostavil na start, je Jirka Čada – zástupce Blesku, který nejenže o běhu bude psát, ale vyzkouší si ho i na vlastní kůži.

obrázek

Úderem osmé hodiny vybíháme. Proběhneme rohem náměstí okolo růžové budovy směrem na Polikno a Buk. Ten Buk jsme nějak hned zasklili a běžíme tedy jen na Polikno. Je to ale pěkná a klidná silnička, mírně stoupá do kopce, je to jiná cesta, než po které jsme měli běžet :). No co, nějakej kilometr sem, nějakej tam :). Běžíme, povídáme, sluníčko příjemně hřeje, větříček v zádech, co více si přát. Za Jemčinou se k nám přidává Jarda s Martinem. Vyrážíme na polní a lesní cesty. Běží se pořád v pohodě až na hráz Rožmberka. Tam končí po 27 kilometrech svou pouť Jirka, který kromě toho, že má prasklý puchejř, běhá na radu babičky v ponožkách z ovečky :), má malé nohy a běhá přes patu. Aspoň to poslední jsem ho trošku odnaučil, nohu mu bohužel nezvětším, ale možná si pořídí funkční ponožky, i když určitě bude dál běhat na špek či chleba se sádlem a cibulí :).

U Rožmberka uděláme poslední fotky pro článek, který vyjde v nedělním Blesku a protože Jarda musel jet řešit nějaké pracovní problémy, tak už jen s Petrem a Martinem. Nad hlavou se nám začínají stahovat mračna. Začíná se zvedat docela silný vítr a za chvíli již nás bičuje studený déšť s kroupami. Ve chvilce mám krup plnou pusu. Oblohu začínají prosvětlovat blesky, hromy v těch poryvech větru ani moc neslyšíme. Konspirativně měníme Jardovu navrženou trasu za jinou, která vede po silnicích, neboť na lesních a polních cestách bychom se asi utopili, případně si na nich pěkně zabruslili.

Sotva déšť a kroupy přejdou, hlásí Jarda, že pracovní problémy vyřešil, a že se k nám na zbývající kilometry zase přidá. Zatím ale běžíme ve třech a míjíme strom, který rozčísl jeden z blesků, které jsme chvilku před tím viděli protínat oblohu.

obrázek

Ještě, že jsme se zdrželi tím focením na břehu Rožmberka, napadá nás ve chvíli, kdy kolem zasaženého stromu probíháme. Na náměstí v Českých Budějovicích dobíháme chvilku pře čtvrtou hodinou. JMG již skončil, právě se nakládají kadibudky a zábrany. Pozdravíme se tedy s lidmi z Palestry a odcházíme ke Koníčkovi na pozdní oběd, nebo brzkou večeři.

obrázekobrázekobrázek

Sumář dne:

  • dnes jsme uběhli 58 km, celkem 1153 km
  • běželi jsme 7 hodin a 45 minut, celkem 153 hodin a 55 minut
  • vybrali 900,- Kč, celkem 21 640,- Kč
Miloš Škorpil foto
Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Martin | 27. 4. 2010 14.24 hod. | 92.62.224.xx
Miloši Díky za hezký trenink ( pro mě) a přeju ať ti to utíká … Martin

Petr a Monika | 27. 4. 2010 7.59 hod. | 82.99.162.xx
Ahoj Miloši,tu včerejší“ koupel“ Ti teda nezávidíme,ale věříme že ty poslední tři dny už budou v pohodě.Pokud se mě podaří vyvléknout ze školení tak bych se v té poslední někde po cestě přidal.Bylo by to pěkné,kdyby nás dobíhalo hodně jak navrhoval
Śtefan.Jinak držíme palce a at tě nohy poslouchaj

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků