Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu

Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu

V březnu to bude již jedenáct let, co stránky Běžecké školy spatřily světlo světa, a staly se, i když samochvála smrdí :), prostorem, kam si tisíce a tisíce lidí, kteří začali uvažovat o běhání jako o dobrém nápadu, zašly najít informace, jak začít.

Na začátku jich přicházelo pár desítek, po měsíci pár stovek a dost často, hlavně před největšími závody pořádanými v České republice, i několik tisíc návštěvníků denně.

Pravdou také je, že původně jsem neměl vůbec tušení, jakým fenoménem se stránky mezi běžeckou, ale nejen běžeckou, komunitou stanou. Původní záměr, psát či vydávat jeden až dva články týdně, vzal taky cca po třech měsících za své, a začali jsme vydávat jeden, později i několik článků denně, až jsme se k dnešnímu dni dostali na 4 545 vydaných článků.

Nejčtenější článek na Běžecké škole Zranění nohy má 378 413 přečtení, přičemž jej vidělo 334 327 čtenářů! Roční tréninkový plán pro lidi, kteří po létech vstanou z gauče, se dostal na 242 560 přečtení od 200 795 čtenářů. Přirozený běžecký styl má 234 452 tisíc přečtení a jeho nástupce Přirozený běžecký styl, bříško pata, odvalení, let má168 992 přečtení.

Článků jen s o málo nižší čteností byste pak našli na Běžecké škole celou řadu. To byl také důvod, proč přechod na nový systém trval tak dlouho. Celé tři roky! Věděl jsem, že lidé, kteří našli na stránkách Běžecké školy jakýsi „nový domov“, by velmi těžko nesli, kdyby to, co byli zvyklí navštěvovat, najednou zmizelo. Po technické stránce nebylo možné články přenést na novou platformu. Až přišel konečně spásný nápad – založit archiv Běžecké školy, a na něm nechat všechny články, které znáte, které vyhledáváte, když nastane jejich čas, a přitom se pohnout dál a konečně otevřít novou Běžeckou školu.

Ten čas nastává právě nyní, takže milí přátelé běhu a zdravého životního stylu vůbec, toto je poslední článek, který vychází pod číslem 4 546 na stávající Běžecké škole, a od zítřka jej najdete na www.archivbezeckaskola.cz.

Nebuďte smutní, že něco končí, protože něco nového začíná – a Běžecká škola pro vás zůstává otevřena 24 hodin denně, 365 dní v roce, jen se oblékne a obuje do nového setu!

nehodnoceno, buďte první

Václav Landa | 23. 9. 2020 21.56 hod. | 178.255.168.xxx
Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný spoustu lidí, aspoň tak, jak učinily mě. Venca

Život kolem nás