Kilometry pro Paraple on-line – den sedmý

Ranní rozcvička. Otevřu jedno oko a hned ho rychle zavřu. Otevřu druhé oko a hned ho rychle zavřu. Oči se nechtějí dívat na to, co vidí. Za okny padá sníh :). Že by se nám navrátila zima? To snad ne! Ještě, že jsem nepřezul na letní, napadlo mě. Ale co, při prvním oběhu jsem vybíhal ve 30 stupňových vedrech a v Liberci pak padal sníh, takže jsem od té doby na výkyvy počasí trénovaný.

obrázek

Od Billy v Teplicích vybíhám v 11:40. Těch 10 minut zdržení způsobilo to, že jsem nevěděl, že v Teplicích jsou dvě Billy a to ještě jen asi 800 metrů od sebe a já samozřejmě zaparkoval u jiné, než jsem měl. Vybíhám za mírného deště a to přesto, že ještě cestou v autě sem jsem poslal nahoru prosbu o zavření kohoutků, když už běžím pro dobrou věc :). Běžím asi kilometr, když mi drnčí v ledvince mobil. Neznámé číslo, beru to a na druhé straně neznámý hlas. Teď už tedy známý. Volal Petr, kde že je ten start. Že Lázeňský park je „trošku“ vágní údaj, obzvláště proto, že ten park, který jsem označil za Lázeňský je vlastně Zámecký. Dále se ptá, kde zrovna běžím. Snažím se mu to vysvětlit a pak volám Dagmarce, kde stojí. Dozvím se, že tam co spalují mrtvoly před tím, než je pohřbí. „Aha, u krematoria,“ trumfuji a předávám informaci Petrovi. Domlouváme se tedy, že se sejdeme u krematoria. Když tam dobíhám, Petr už na mě čeká.

Beru si na sebe goretexovou bundu, protože déšť začíná houstnout. Pořídíme foto a vybíháme směrem na Ústí. Povídáme si o běhání, o botách, prostě takové ty běžecké řeči. Ptám se, jak se dozvěděl o Škole a k překvapení se dozvídám, že přes Zlatou stezku, tedy naší 15 ve Stožci. Běžíme dosti svižně, okolo 11 km na hodinu. Dagmarka si chtěla trošku zatrénovat a běží nám naproti, ale musí svůj pokus ještě jednou zopakovat, právě proto, že jsme děsně rychlý.

obrázekobrázekobrázek

Ve Stadicích se stavíme nejdříve u pluhu knížete Přemysla Oráče, pak ještě u statku, na němž je umístěna pamětní deska, že zde dlel. No asi tehdy ten dům vypadal jinak. Na kraji Ústí se rozcházíme, Petr běží vlevo směr Teplice, já vpravo dále do Ústí. Dostávám pokyn běžet ke kostelu a pak doleva, samozřejmě běžím u kostela rovně. Dagmarka stojí uprostřed křižovatky, blokuje dopravu a troubí na mě, abych se otočil a nabral správný směr :). Vyšplhal jsem se na Severní terasu na trasu Garnier juniorského maratonu a doběhl k nafukovací cílové bráně.

obrázek

Jo, a abych nezapomněl – ke konci už na mě svítilo sluníčko, takže moje prosba byla, byť s malým zpožděním, vyslyšena :), děkuji!

Sumář dne:

• dnes jsme uběhli 28 km, celkem 292 km
  • běželi jsme 3 hodin a 20 minut, celkem 37 hodin a 40 minut
  • vybrali 250,- Kč, celkem 2311,- Kč

nehodnoceno, buďte první

štefan | 13. 4. 2010 20.21 hod. | 89.102.195.xx
Mám to v plánu, chtěl bych tak oslavit 59.narozky. Doufám, že mi do toho nic nepřijde a že budu fit.

Michal | 13. 4. 2010 15.44 hod. | 82.142.88.xxx
Ahoj Miloši a vůbec všichni,ať už jste běželi nebo poběžíte s Milošem pro paraple. Klobouk dolů přede všemi, je super spojit pohyb v podobě běhu s charitou.Sám jsem se chtěl k Milošovi přidat v jeho předpředposlední etapě, ale bohužel mi do toho vlétla práce. Rád bych se tak k Tobě, Miloši, přidal na etapu poslední a rád bych tímto vyzval i ostatní běžce, pojďte Miloše do Prahy doprovodit, je jedno kolik každý uběhne, ale pojďme ukázat, že nám není podpora lidem, co ji potřebují, lhostejná. Uděláme pěkný vláček. Jako Kutnohorák budu v 7 na náměstí. Cesta přes Suchdol atd. je ze všech možných do Phy ta nejideálnější, jen nevím, jak pak z Vyžlovky,tam to bude už takové divočejší. Co Štefane, Witty a ostatní,no nebylo by to krásné?:)

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během