Františkolázeňská 24 hodinovka. Jak a proč to všechno začalo

Františkolázeňská 24 hodinovka. Jak a proč to všechno začalo

Je to jen na nás a o nás – 20 let od zbourání bariér – 20 hodin procitání a na jejich konci je…

Když mě něco napadne, nepřemýšlím, je-li to dobré nebo zlé, věřím. Věřím v intuici, věřím v člověka, věřím v cestu, věřím, že jeden každý z nás má v rukou svůj život a proto je také každý jeden z nás zodpovědný za své činy. Věřím a raduji se, dnes večer obzvlášť, neboť jsem dostal velmi krásný a vzácný dar. Byl jsem obdarován a to jen proto, že jsem měl zase jednou šťastný nápad.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 12.11.2009. Postupně, až do té letošní, která se běží 18. a 19.11., vám budeme vytahovat z historie články o tom, jak postupně nabírala na síle, až se stala tím, čím je dnes: Jedinečným běžeckým setkáním a pomoci těm, kteří chtějí pomáhat!

Ten nápad vznikl zcela spontánně, ostatně tak, jak u mě vzniká většina nápadů. Prostě přilétl shůry, mně se zalíbil a tak jsem ho jen poslal dál, tedy na stránky Běžecké školy. Pokud přemýšlíte o jaký nápad šlo, tak o ten, kdy jsem si usmyslil, že oslavíme sice netradičně, ale pro mě zcela pochopitelně 20. výročí 17. listopadu 1989 20ti hodinovým během. K tomu jsem také již tradičně připojil Paraple – tentokrát Kilometry pro Paraple a vše ostatní už jsem nechal v rukou Božích. Jak se ukázalo, zcela správně. Asi víte, že se mohou zúčastnit jednotlivci i štafety. Věděl jsem, že se chystá postavit štafetu i Farní Charita Římskokatolické farnosti v Chebu, ale vůbec jsem neměl tušení, jakou dá její účast celé této akci rozměr. Posuďte sami.

Mě osobně tahle zpráva moc potěšila a jenom završila neskutečně krásný a na dary bohatý den. Den bohatý na setkání s lidmi, kterých si moc vážím a s nimiž jsem dohodl nebo prohovořil moc zajímavých věcí, z nichž budeme v příštích měsících určitě těžit a radovat se všichni.

Opět jsem se přesvědčil, že člověk sklízí to, co zaseje, a že je-li setba upřímná a všeobjímající, je taková i sklizeň. Takže mi nezbývá než ještě jednou vás tímto pozvat na 20ti hodinový Běh bez hranic, 20ti hodinový běžecký happening, při němž se budeme bavit a smát a rozjímat, dělat si radost a mít radost, že tohle vše už můžeme 20 let dělat naprosto svobodně, a při tom všem ještě budeme také vybírat na Paraple.

Jó, a abych nezapomněl, tak má být hezké počasí a je už více jak 40 přihlášených, nebo lépe řečeno už více jak 40 lidí projevilo zájem oslavit den svobody pohybem a společnou radostí. Vždyť co může být víc, než být svobodný mezi stejně „postiženými“ :))))).

Františkolázeňská 24 hodinovka. Jak a proč to všechno začalo

Pomáhej během