Around Iceland in 30 days – 20 dní uteklo tak rychle

Around Iceland in 30 days – 20 dní uteklo tak rychle

Dnes je to 20 dní, co René Kujan vyběhl z Reykjaviku, aby se do něj zase po třiceti dnech vrátil. Pokud si vzpomínám na svoje myšlenky ze třech oběhů kolem České republiky, tak jasně vnímám, jak se v Reného hlavě mísí myšlenky z radosti, že má cíl takřka na dosah, s myšlenkami, proč musí ty dny, kdy mohl ohmatávat zemi Islandu svýma nohama, být den co den, hodinu co hodinu, s těmi, které jsou mi nejbližší, skončit?

Ano, René má 2/3 své cesty okolo Islandu pro Sportovní klub vozíčkářů za sebou. Má za sebou zážitky, které jsou nepřenosné a tak trošku mu je závidím a také se moc těším, až mi bude, nám bude, alespoň některé vyprávět a doprovodí to odrazy světla na sítnici fotoaparátu, který ho věrně na jeho cestě doprovázel.

Den 19. okolo Islandu

Po včerejší úžasné horké lázni v Jarðböðin se běželo skvěle

Po včerejší úžasné horké lázni v Jarðböðin se běželo skvěle. Taky proto, že nefoukal vítr. Bylo poměrně hezky. Celkem dobrý čas (42,53 km za 5 hodin 33 minut) jsem kazil častým focením okolí Myvatnu. Je příliš krásný na to, kolem něj jen tak prosvištět.

Den 20. okolo Islandu

Dalších 42,74 km za 5 hodin 34 minut. Perfektní počasí na běh, okolo 5 stupňů nad nulou a žádný vítr. Čas mi zkazila až islandská televize, když mě uprostřed boje se sebou samým interviewovala. Oslava dvou třetin uběhnuté trasy proběhla stylově – na pumpě, a to dvojitým hambáčem.

Around Iceland in 30 days – 20 dní uteklo tak rychle

Pomáhej během