Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic

V sobotu 8. července napsal běh Zlatá stezka svůj pátý díl. Pátý proto, že první ročník se běžel jako nultý :). Účastníky přivítalo zlaté slunce na obloze a dobrá nálada všech. Už před desátou se začali sjíždět první účastníci a před půl dvanáctou, kdy končila prezentace, čítala startovní listina rekordní počet 43 účastníků a účastnic. Hlavně žen bylo nad poměry podobných závodů. To a celková účast mně osobně udělalo největší radost.

Pár obrázků ze školy, kde jsme byli ubytováni a kde vládla skvělá nálada

Kluci si zavzpomínali na léta strávená ve školce

Někdo papá, jiné se tulí

Hlavně, že víme kdo kam patří :)

Někdo se chladil před během ve Studené Vltavě jiní si dávají Ruskou zmrzlinu

Po půl dvanácté jsme se přesunuli po částech mikrobusem, zajištěným stožeckou paní starostkou Zdenkou Lelkovou, na start v Českých Žlebech. Ve dvanáct pak Vláďa Černý vydal pokyn – připravte se – start a celé startovní pole se dalo do pohybu.

Doběhli jsme na třístý metr trati, tam se u křížku otočili

a pak už běželi směrem k česko – německé hranici na Mechovém potoce.

Nejdříve nás čekalo patnáctiset metrové stoupání ke Kamenné hlavě,

pak 2,5 km z kopce – to se to panečku běželo :) jako z kopce :). U Mechového potoka jsme mohli poslat úsměv a zamávat do televizní kamery

a začali supět 400 m do pěkně strmého kopečka. Ten nebyl vůbec běhavej :))).

Pak následovaly necelé tři kilometry lesní cestou, chvilku dolů, chvilku nahoru – taková fáze na zotavení z prvního šoku.

Po vyběhnutí z lesa následovala snad nejhezčí pasáž do Haidmühle, kdo měl chuť a sílu, mohl se kochat siluetou hraničního hřebene s dominantou Třístoličníku.

V Haidmühle jsme zabočili prudce vpravo a uháněli k Novému údolí, kde na nás čekala občerstvovačka – voda.

To už jsme za sebou měli 2/3 trati. Nejdříve nás čekal prudší výběh nad Nové údolí a pak už zvlněným terénem „jen“ čtyři kilometry do cíle.

Pozitivní na celém běhu bylo, že zabloudil jediný Honza :), který se to vydal, po zkratu v hlavě, na cestě, kde trať vedla stále rovně z kopce – prudce vpravo do kopce. Asi měl dojem, že těch seběhů už bylo dost, nebo prostě jen zatoužil opustit stádo :). No nakonec se do stáda vrátil a doběhl do cíle a ke své rodině, která ho v cíli již celá natěšená očekávala.

Už před startem se Honza vyptával na cestu :))))

Celé to hezké odpoledne pak zakončilo vyhlášení vítězů. Ti, co vyhráli absolutně mezi muži a ženami, si odnesli kromě dalších hodnotných cen, které věnoval Jihočeský kraj, Jan Tuláček, Běžecká škola a Obecní úřad ve Stožci, po novém mobilu, věnovaném T-mobilem.

Sbírka na Paraple

Díky pěkné účasti 43 účastníků a díky tomu, že nakonec celé startovné šlo ve prospěch Centra Paraple se na Centrum Paraple vybralo a následně mu bylo předáno 2800 Kč.

Tak takhle jsem to viděl já, coby účastník a organizátor. A jak jste to viděli vy, co jste byli při tom?

Fotky z trati a vyhlašování výsledků

Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic

4 z 5 hvězd lepší (2 hodnocení)

seriál Zlatá stezka