Zlatá stezka pošesté, ale poprvé jako součást Jihočeského běžeckého poháru

V sobotu se poběží již posedmé závod Zlatá stezka. Poběží se posedmé, ale oficiálně je to 6. ročník. Ten nesoulad v číslech vznikl tím, že poprvé se Zlatá stezka běžela jako 0. ročník, v podstatě jen pro pozvané známé, abychom si na nich vyzkoušeli, že má cenu do toho jít. To, že to mělo cenu, dosvědčuje nejen to, že už se běží oficiálně pošesté, ale i to, že tento závod byl zařazen do 1. ročníku Jihočeského běžeckého poháru.

Troška nezbytných informací pro ty, co se chystají vyrazit do Stožce

Prezentace:

Obecní úřad ve Stožci 10:00 -11:30

Start:

České Žleby 12:00 – doprava na místo startu je zajištěna

Startovné, jehož výtěžek jde na SVĚTLO PRO SVĚT: 60,- Kč

Možnost přespání

Máte-li to trošku daleko, cca 20 lidí může přespat v šatnách na vlastní karimatce a vlastním spacáku.

Pro mě s Honzou Tuláčkem jako iniciátory a pro Obecní úřad ve Stožci, bez nějž bychom nemohli náš nápad proměnit ve skutečnost, znamená zařazení do Jihočeského běžeckého poháru skutečnost, že se musíme připravit na vyšší počet startujících. Ale i tak chceme zachovat kamarádský ráz tohoto běžeckého setkání, a proto zachováme i stejné členění kategorii:

Muži:

• Příchozí do 40 let
  • Dříve narozený 40 – 49 let
  • Dříve narozený 50 -59 let
  • Dříve narozený 60 let a více

Ženy:

• Příchozí do 35 let
  • Dříve narozená 35 – 44 let
  • Dříve narozená 45 – 54 let
  • Dříve narozená 55 a více let

Ceny:

Finanční ceny v celkové výši 2000,- Kč, věcné ceny hodné běžců a běžkyň a zvláštní cena pro nejrychlejšího řidiče.

Místo toho, abych vás lákal nějakými vzletnými slovy, tak vás odkážu na články z předchozích ročníků:

Trať

Chcete-li si trošku nastudovat trať, po níž se poběží, tedy pokud to nevezmete nějakou „zkratkou“, tak jak to mám ve zvyku já anebo někteří z mých učenlivých žáků:), že jo Honzo?, podívejte se kudy se má běžet Zlatá stezka

Jihočeský běžecký pohár

Jak už jsem uvedl výše, letošní ročník se běží jako součást Jihočeského běžeckého poháru v němž průběžně vede Mulugeta Serbessa před Josefem Mondekem, v ženách pak Jana Candrová.

david d. | 4. 8. 2011 22.38 hod. | 85.71.124.xxx
my jedeme autem v pátek kolem šesté

P. | 4. 8. 2011 9.38 hod. | 147.231.144.xxx
Chystáte se někdo na cestu z Prahy – ať už autem nebo vlakem?

seriál Zlatá stezka