Velikonoční běh Františkolázeňských šviháků z Karlových Varů do Chebu

Velikonoční běh Františkolázeňských šviháků z Karlových Varů do Chebu

Již podruhé jsme si to o Velikonocích namířili z Karlových Varů po cyklistické stezce do Chebu. Tedy přesně Zdeněk Dančo (autor myšlenky) do Františkových Lázní, Steffen Steinke do Chebu a já do Komorního Dvora.

1. Velikonoční běh z Karlových Varů do Chebu v obrazech

Měl s námi běžet ještě , ale ten si v týdnu naložil příliš kilometrů a nejspíše si uhnal únavovou zlomeninu, takže ten zůstal v slzách (moc se na to těšil) doma. Letos jsme navíc měli dojednaný ze Sokolova cyklo-koloběžkový doprovod, který se však trošku opozdil a tak vyrazil až z Citic. Na kole nás odtud doprovázela Dana, na koloběžce Kristýnaa Kuba.

V 9:00 bylo v Karlových Varech ještě citelné chladno (cirka 3 stupně nad nulou), ale během dne začalo sluníčko pěkně připalovat, takže z nás lilo jak..., no jak z volů. Protože zpočátku bylo citelné chladno, tak jsme se zahřívali pohybem. V Sokolově jsme měli za sebou zhruba půlmaraton za 2:05 hod, pravda, pak už jsme byli trošku zpomalení, takže když jsme měli v Nebanicích za sebou maraton, byl za 4:28 hod. Posledních patnáct kilometrů už nám však trvalo dvě hodiny. Ale co, běželi jsme to hlavně pro radost a ne na čas.

Na posledních kilometrech jsme se všichni nejvíc těšili na vanu nebo sprchu (smrděli jsme jak tchoři) a na nejlepší iontový nápoj na čtyři.

Jo, a abych nezapomněl, kromě toho, že jsme si to skvěle užili, jsme trénovali na Poutní ultramaratonMilošovu 60.

Velikonoční běh z Karlových Varů do Chebu v obrazech

tři muži ve výběhu
Tři muži ve výběhu

Zdeněk a Štefan na mostě ze Svatošek