Reebok Pump, běžecká bota pro ten pravý relax

Když jsem tyhle boty uviděl v reklamě v běžeckých či lifestylových zahraničních časopisech, říkal jsem si: „Dobrá magořina“, ale protože sám jsem dost velký magor, když mi bylo nabídnuto, abych je vyzkoušel a případně o nich pak řekl svoje, tak jsem zajásal, protože kdyby nic jiného, tak je to krásný designový kousek, který přitáhne pozornost očí lidí jdoucích či běžících kolem vás.

1. Nejsou to boty na dlouhé běhy, ale na celodenní výlet v nich klidně vyrazím
  2. Výhoda nafouknutí pro ty, co mají jednu nohu větší než druhou
  3. Když vás boty začnou po delší době svírat, prostě je vyfouknete
  4. Skvělá alternativa pro ty, co si vyjdou a pak mají chuť běžet

Nejsou to boty na dlouhé běhy, ale na celodenní výlet v nich klidně vyrazím

Reebok Pump nejsou běžecké boty, které bych doporučil na běh delší než zhruba deset kilometrů, ale klidně je doporučím na celodenní výlet jako skvělý mezičlánek pro ty, co dosud nenašli odvahu vyzkoušet alternativnější typy, jako třeba pětiprstky, přestože je to již léta láká. Chůze či běh v Reebok Pump totiž umožňuje velmi aktivní práci chodidla, což člověk zvyklý na větší podporu u klasických běžeckých bot může vnímat jako jistý nedostatek a může být příčinou přetížení např. fascie, oblasti nártu, či Achillovy šlachy, což je i jeden z důvodů, proč je nedoporučuji na dlouhé běhy, ale spíše na relaxační běhy do 10 kilometrů.

Výhoda nafouknutí pro ty, co mají jednu nohu větší než druhou

Reebok Pump mají sice tkaničky, ale ty jsem mimochodem hned „vyoperoval“, neboť u nich nemají žádnou praktickou funkci kromě té, že spousta lidí by si je bez nich nekoupila, protože by měli pocit, že těm botám prostě něco chybí a vypadají pak ještě více jako běžecké bačkory, což ve své podstatě opravdu jsou. Jsou to však bačkory, které vám z nohy nespadnou a to i díky speciálnímu systému (pumpičce), díky níž si můžete boty na nohách utáhnout tak, aby vám skvěle seděly a noha v nich nešmejdila ani zezadu dopředu, ani do stran.

Výhodu tohoto vynálezu spatřuji i v tom, že po světě běhá a ještě více chodí spousta lidí, kteří mají jednu nohu delší (širší, vyšší...) než druhou. V podstatě to tak máme všichni, jen u některých ten rozdíl dělá i více než jedno číslo, přičemž půl čísla je poměrně častý případ. Rozdílná velikost nohy (chodidla) způsobuje, že si dosti často nemůžeme vybrat velikost. Často se to má tak, že menší velikost vnímáme jako lepší, jen se v ní jedna noha „necítí“, a když si řekneme: „Ony povolí" a ony nepovolí, tak buď máme pořád odřenou patu, či nám ji „zdobí" puchýř, nebo je přestaneme nosit, protože v nich prostě nejde chodit, natož běhat.

S Reebok Pump tenhle problém řešit nemusíte, koupíte si větší číslo, aby se v něm dobře cítila větší noha, komfortu menší nohy pak docílíte tím, že botu pro ni trošku přifouknete a tím dosáhnete toho, že se vám v ní nebude noha kvrdlat, ale bude sedět jak ulitá.

Když vás boty začnou po delší době svírat, prostě je vyfouknete

Při běhu na těch 10 kilometrech to řešit nebudete muset, za tu chvíli vám nohy nenatečou, ale pokud si v nich vyrazíte na delší vycházku či celodenní výlet, tak jak to tak bývá, chodidla natečou, a když není v blízkosti možnost na chvíli se zout a namočit nohy do studené vody, aby chodidla splaskla, tak v případě, že jdeme v Reebok Pump, je pomoc snadná, prostě je trochu vyfouknete a jdete v pohodě dál.

Skvělá alternativa pro ty, co si vyjdou a pak mají chuť běžet

Reebok Pump pak považuj za skvělou alternativu obutí pro ty, co si rádi vyjdou, a po nějaké chvíli jim najednou začnou nohy „hrát" a dostanou chuť se proběhnout. Pokud jdou v nějaké lifestylové obuvi, dá se to, ale není to to pravé ořechové. V Reebok Pump to pravé ořechové je, takže je s klidným svědomím doporučím do botníku i každému, kdo se sice nepovažuje za běžce či běžkyni, ale příležitostně se rád proběhne, jen se v tom co má zrovna na nohou se cítí nepatřičně. V Reebok Pump se rozhodně nepatřičně cítit nebude. Chce to jen jediné – mít odvahu si tyhle na první pohled trošku praštěné boty koupit, obout a vyjít, vyběhnout!

Rebok Pump

Dana: Já jsem se na tyhle boty těšila, protože mám nohy úzké, dlouhé a placaté, a říkala jsem si, že si prostě volný prostor v botě vyplním tím nafouknutím. Ha! A jestli to funguje? Ano i ne. Na extrémně úzké nohy bych je asi nedoporučila, protože samozřejmě je na míru pumpičkou dofouknete, ale když je vám bota konečně na šířku akorát, už vás zas tlačí na nártu... Ale pro normální tvar a šířku nohy je pocit, že si botu můžete doupravit, k nezaplacení. Dělená podrážka připomínající Freečka je super pružná, dobře se v ní chodí i běhá. Svršek je elastický, maximálně pohodlný. Takže já je možná nemám úplně „na míru“, ale přesto je nosím, protože se v nich prostě cítím dobře.

Reebok Pump, běžecká bota pro ten pravý relax

4 z 5 hvězd lepší (10 hodnocení)

seriál Běžecké boty