1000 mil okolo České republiky

V září roku 2006 jsem se zúčastnil běžeckého závodu kolem České republiky. Z původně přihlášené desítky závodníků jsme se na start nakonec postavili jen 3. Záhy jsme zůstali na trati jen s Martinem Hunčovským. Doprovod nám dělala početná skupina cyklistů a ti, co se k nám přidávali. Dnes už na to rád vzpomínám, i na ty chvíle, kdybych pořadatele nejraději zabil. Proč, to se dozvíte z dalších pokračování. I tehdy jsem totiž psal den co den o tom, co nás kde potkalo, kde jsme bloudili a tak. Vycházelo to na behej.com, ale na Běžecké škole to má premiéru, kterou jsem načasoval právě 16 dní před svým výběhem z Aše do Košic, abych vás trošku rozehřál.

1. Běh okolo ČR den první
  2. Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Běh okolo ČR den první

Milan a Martin na trati

Do Znojma jsem přijel na poslední chvíli. Ne proto, že bychom vyjeli z Prahy pozdě, ale na cestě byly asi tři objížďky. „Skvělej začátek“, říkám si. Ráno jsem si dal lehkou snídani, u benzínky bagetu se sýrem a šunkou. Starosta nás poctil kafem a nějakou vodou, takže energie jsem od rána moc nepobral.

Start se opozdil o 20 minut, jednak proto, že starosta Znojma přijel taky o trochu později, pak se mezi námi zjevil i hejtman Jihočeského kraje a nakonec jsme čekali, než odtančí mažoretky svých pár kousků. Nevadí, dnes nás čeká jenom nějakých 66 km, „to bude brnkačka" říkám si. To jsem ještě netušil, že si hned na začátku přidáme hejtmanův kufr (měřil 2 km). Na trať se dostáváme proběhnutím kukuřičného pole.

přeci si nehodím kvůli jednomu kufru před dveřma mašli

„Skvělý, teď už je to jasný, tady už nemůžeme zakufrovat," říkáme si, a hned po dalším kilometru to bereme rovnou po kolejích. Po 3 hodinách běhu jsme v Hrušovanech, cca na 30 km trati. „Tady už nemůže zabloudit ani Škorpil," prohlásí Martin Hunčovský. Škorpil až do Lednice nezabloudil, ale Martin si to namířil rovnou k sousedům do Rakouska. Chudák jakýsi traktorista tam nevěřil svým očím, když se ho ptal na cestu do Lednice.

Mikulov – Lednice je závěrečných 16 km dnešní trasy. Krásná jihomoravská krajina. Lednicko – Valtický park s četnými rybníky, bílými volavkami a krásným západem slunce. Ještě že sluníčko svítí. Jednak mírně hřeje a hlavně svítí na cestu. Dobíhám do Lednice, za sebou mám nakonec 70 km a čas 7:11. Martin dobíhá 20 minut za mnou a Milan cca za 8 hodin. Je nám fajn, první den je za námi a už jen 16 před námi.

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Tímto článkem vás zveme ke spoluúčasti na dalším Milošově běžeckém dobrodružství. Využijte jedinečné příležitosti Milošovi konzultace k vašemu běžeckému stylu za příspěvek na dobrou věc. To se přeci vyplatí. Přidejte se k běhu Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“.

1000 mil okolo České republiky 1000 mil okolo České republiky 1000 mil okolo České republiky 1000 mil okolo České republiky

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton