Kilometry pro Paraple on-line – den patnáctý

Opava – Olomouc, trasa, která mě strašila v hlavě poslední dva dny a to jsem ještě netušil, že noc před ní skoro nezamhouřím oka. Navíc při doběhu do Opavy se trošku oteplilo, Jarka si sice libovala, že je příjemné teplíčko, ale pro mě a pro Šárku to byl spíše mínus. Navíc Jarka běžela „jen“ do Opavy a my se Šárkou měli před sebou dalších 75 kilometrů. Nebylo divu, že nám ani moc nechutnalo.

Vybíháme těsně po půl sedmé ráno. K snídani studená voda a suchá houska. Pak to ale stálo za to. Šárka s Víťou vybrali krásnou cestu nivou podél vody, sice to bylo o něco delší než po silnici, ale byl to skutečně zážitek, i pro ty, co nás cestou míjeli. Evidentně tři běžce takto po ránu ještě neviděli, nejspíš je neviděli pohromadě nikdy :).

obrázekobrázekobrázekobrázek

Víťa se s námi rozloučil po 10 kilometrech a pak se vracel zpět do Opavy. My se Šárkou jsme se vydali vstříc zvlněné krajině. Upřímně – byl to super trénink na alpské maratony, které mě za pár týdnů opět čekají. Bohužel nohy byly po předchozí spíše probdělé noci zesláblé, taky snídaně do nich moc sil nevlila, takže nebylo nic divného, že na 35. kilometru mi docela došlo. Naštěstí za 10 kilometrů stál v cestě Moravský Beroun, kam jsme zašli na oběd. Vývar s rýží a třemi hrášky, 2 palačinky s marmeládou, pivo a kafe. Než jsme dojedli, přidal se k nám Michal, který je sice z Kutné Hory koudelníkův syn, ale byl pracovně v Olomouci a tak nelenil, sednul na vlak, jím dojel do Šternberka a odtud v trenkách s batůžkem a notebookem stopem do Moravského Berouna. Tak jsme byli na cestě zase tři.

obrázekobrázekobrázekobrázek

Po obědě jsem se cítil jak politý živou vodou. Na tom 35. km jsem si myslel, že dorazíme do Olomouce nejdřív v 7 večer, ale nakonec jsme to zvládli do půl páté. Super. Na kraji Olomouce jsme objevili pomník postavený našim rudým osvoboditelům a tak mě samozřejmě nenapadlo nic horšího než se u něj složit :).

obrázek

Zítra vyrazíme z Horního náměstí v Olomouci v 7:30, hodinka spánku oproti dnešku určitě bodne.

Pozor

Ti, co se budou chtít přidat na cestě z Brna, je změna trasy. Nepoběžím na Znojmo, ale rovnou na Jihlavu a pak Pelhřimov. Bude to logičtější a spojí se tím celý okruh okolo ČR. Bude to pro mne i bezpečnější – vedlejší cesty s menším provozem než silnice Znojmo – Pelhřimov a ušetřím trošku sil na kilometry, které slibuje přidat na cestě z Pelhřimova do Českých Budějovic Jarda, který mi bude chtít ukázat krásy Jižních Čech :).

Sumář dne:

• dnes jsme uběhli 75 km, celkem 771 km
  • běželi jsme 9 hodin, celkem 102 hodin a 55 minut
  • vybrali 400,- Kč, celkem 5446,- Kč

nehodnoceno, buďte první

PavlínaF | 24. 4. 2010 14.11 hod. | 109.72.2.xx
Mně by Miloši zajímalo, kde si tam v tom našem Moravském Berouně pojedl? :-) Vždyť u nás nic není! :-)

Jarka | 22. 4. 2010 17.03 hod. | 213.155.224.xx
Jen do Opavy,ale s dvěma 10km závody v nohách-to se nepočítá??

Jarda | 21. 4. 2010 12.49 hod. | 85.160.123.xxx
Neboooj, Miloši :-). Mám trasu plánovanou ve variantě suchá, s úseky po lesních cestách, i mokrá, čili po asfaltkách. Obojí ale mimo hlavní silniční tah JH-ČB (protože to fakt není trasa vhodná pro běh) a přitom v rámci možností co nejkratší.
Z hradeckého náměstí se vydáš směrem na Hatín a Jemčinu tak, že se na náměstí rozhlédni a na rohu hledej růžový dům s poutačem „COOP". Tím rohem náměstí běž. Pak doleva skrz bránu a ven ze starého města. Křižovatka: odbočka doleva je na Políkno, ty se ale dej rovně směrem na Buk. Buk později necháš po levé ruce mimo trasu a budeš pokračovat na Hatín a dál na Jemčinu. Připojili bychom se k obě asi právě v té Jemčině.

Kdyby se po cestě chtěl připojovat i někdo další, pak další průběžné body budou:
-Novosedly n.N.
-hráz rybníka Rožmberk
-Horní Slověnice
-Velechvín
-Borek
Ale to by bylo stejně třeba sladit i časově, takže by bylo třeba spojit se telefonem.

Jiří Berdich | 21. 4. 2010 8.36 hod. | 85.70.141.xx
Ahoj Miloši,nikdy jsem zcela nepochopil, jak je možné běžet každý den tak dlouhé trasy.Nicméně jsem se smířil s tím,že to asi někdo ( a Ty určitě ) dokáže. Stále mi však nejde na rozum, jak je možné po takovýchto výkonech ještě ke každému dni napsat článek,udělat vyhodnocení a celé to pojímat tak, že to vypadá jako úplná legrace něco takového uskutečnit.Přeju vše nejlepší do dalších etap, pohodu,počasí a aby zdraví vydrželo.
Jirka

Pomáhej během