Mizuno Wave Laser – běžecká bota, v níž to budete řezat, až se vám bude za patami prášit

Mizuno přináší na český trh nový model, který svými vlastnostmi stojí mezi Mizuno Rider a Mizuno Precision. Co to ale znamená v praxi pro toho, kdo si Laser pořídí? To byla otázka, kterou jsem si položil, když jsem tuto informaci dostal a tak jsem si jedny nechal poslat, abych na ni nalezl odpověď.

Když jsem otevřel krabici, padl můj zrak nejdříve na podrážky, řekl jsem si: v těchto botách se to bude pěkně řezat
Když jsem otevřel krabici, padl můj zrak nejdříve na podrážky. Zajímavé, řekl jsem si a uvědomil si, že název Laser nedostal tento model do vínku jen tak. Natěšeně jsem si je obul a vyrazil na první test. Zkusil jsem si několik ostřejších temp a můj první dojem – v těchto botách se to bude pěkně řezat, se mi potvrdil.

Při dopadu bota dobře tlumí, dobře vede nohu a při odrazu to má švih. Má přesně ty vlastnosti, které bych si představoval u boty, kterou bude Mizuno nabízet jako jeden z partnerů běžeckého seriálu Run Tour Česká pojišťovna, tedy lidem, kteří se chystají na běhy 5 a 10 kilometrů. Na tyhle vzdálenosti, jak pro trénink, tak pro závod, je bota jako ušitá.

Když jsem Mizuno Laser vyzkoušel na kratší a rychlejší běhy, tak jsem si říkal, že by nebylo špatné zkusit, jak se bude chovat při delším běhu a vzal jsem ji na proběhnutí se po Českých Budějovicích, kde jsem plnil úlohu vodiče na 2:30 hod. Za ty dvě a půl hodiny jsem si všímal hlavně jak se budou na ni tvářit moje nohy, přeci jenom byly ještě unavené z mého pokusu zdolat Mount Everest. Musím říct, že i při dlouhém běhu si mé nohy s Lasery rozuměly velmi dobře. Nic nebolelo, nikde mě nic netlačilo, nesvíralo. Svršek je poměrně prodyšný a lehký a také ve špičce dostatečně široký. Prostě Lasery mají všechny přednosti, které jsem vždy u Mizun oceňoval a navíc v nich má člověk chuť to opravdu nakopnout. Ten pocit jsem musel při půlmaratonu v sobě několikrát krotit, protože jsem si to jako vodič nemohl dovolit, ale ty boty vám prostě nenechají nohy v klidu.

Jak jsem výše uvedl, Mizuno Wave Laser bude Mizuno dodávat pouze do sítě prodejen Sportisimo. Protože tato síť čítá v České republice na 65 prodejen, bude si je moci pořídit kdokoliv po nich zatouží. Ovšem ti, kdož se zapojí do seriálu běhů Run Tour, je budou moci mít za velmi dobrou cenu 1499,-, to znamená za polovinu běžné ceny. Tahle cena je dárkem partnerů seriálu Run Tour Česká pojišťovna (Česká pojišťovna, Sportisimo, Mizuno), těm, kteří najdou cestu na jejich závody. Ten nejbližší se bude konat už tuto neděli, 17. června, a to v pravé poledne v Brně.

Jak bych co nejvýstižněji Mizuno Wave Laser popsal, kdybych byl požádán, abych vymyslel krátký slogan, který bude na billboardu, aby každého zaujal a přitom si za tím opravdu mohl stát? Napsal bych:

Mizuno Wave Laser – běžecká bota, v níž to budete řezat, až se vám bude za patami prášit!

Mizuno Wave Laser si budete moci koupit v prodejnách Sportisimo od 1.7.2012

4 z 5 hvězd lepší (13 hodnocení)

pavlína | 29. 7. 2014 19.01 hod. | 88.100.33.xx
dobrý den chtěla bych se zeptat můžete mi poradit s těmito botami ? jsem neběžec ale chci začít , je mi 28 let měřím 168cm a mám 98 kg , četla jsem že je váha hodně důležitá při výběru . děkuji

Pavel Rain | 9. 2. 2014 22.48 hod. | 85.70.50.xxx
Miloši díky, mám je v SPORTISIMU zamluvený jdu je v pondělí koupit. U Václava Juna si koupím blatníčky a vyjedu hned.

Pavel Rain | 8. 2. 2014 22.39 hod. | 85.70.50.xxx
Chci je používat na koloběžce, jel jsem zatím v 2014 – 4x po 30 km jsem začátečník. Nemám běžecké boty budou vhodné. Vím že jezdíte na koloběžce proto se ptám.

fotoMiloš Škorpil: Pavle, na koloběžku jsou určitě Mizuno Wave Laser, dobrá bota.

Martin | 14. 4. 2013 20.00 hod. | 88.103.151.xxx
Dobrý den. Tak po mnoha letech na adidasech jsem si nechal od kamarádky (pracuje v CASRI) poradit, pak přečetl tuto recenzi a koupil Mizuno Wave Laser 2. Prvních pár výběhů mám za sebou, k tomu jednu "lehce ostřejší" desítku a musím přiznat, že mé nadšení nezná mezí. Nemohl jsem tomu uvěřit, ale ta bota je opravdu tak nějak "rychlejší" (resp. i tréninkové běhy s ní běhám opravdu rychleji než dříve a přijde mi, že se stejnou námahou, jako dřív). Je to možné nebo je to náhoda? Každopádně botky opravdu moc doporučuji a děkuji za super tip.

Ondra | 19. 6. 2012 21.23 hod. | 89.176.117.xxx
Dobrý den,
prosím, pro jaký došlap tyto boty jsou- já mám mírnou, přítelkyně vyšší pronaci...
díky
Ondra

Radka | 12. 6. 2012 12.01 hod. | 81.19.47.xx
Zítra jsem si chtěla koupit Rider 15, tak teď nevím, ta cena je lákavá, ale v čem je základní rozdíl od Laser nemůžu nikde najít :(

fotoMiloš Škorpil: Základní rozdíl mezi Mizuno Rider 15 a Mizuno Laser je v tom, že Ridery jsou tréninková bota, tedy celkově více chránící nohu běžce, ale pro závod pomalejší. Laser naproti tomu je bota určená pro rychlejší – dynamičtější běh, která také nohu dobře ochrání, ale kdybych měl volit s kterou botou vyrazím na dlouhý běh (20 km a výše), zvolím Rider 15. Laser zase zvolím pro závod, na intervalový trénink nebo na běh do 20 km, při němž chci cítit, že mám dynamit v noze.

Zuzka | 11. 6. 2012 14.06 hod. | 85.71.35.xxx
Tak jo, byla jsem na Run Tour v Plzni, mám poukázku, takže si je koupím na základě téhle reklamy :-))) Škoda, že musím čekat, chci je hned :-(

seriál Běžecké boty