½ maraton Waldsassen – Starý Hrozňatov – Waldsassen

V sobotu 1. října pořádají oddíl atletiky Union Cheb, Běžecká škola Miloše Škorpila a Turnverein Waldsassen již 11. ročník Městského běhu ve Waldsassenu. Součástí programu bude opět i přeshraniční půlmaraton a cyklistický závod na trase o délce 21,1 km.

Půlmaraton a cyklistický závod odstartují v 11 hodin z náměstí Basilikaplatz ve Waldsassenu. Trasa povede do Hrozňatova a pak zpět na náměstí Basilikaplatz. Tady budou po 11. hodině startovat další běžecké závody připravené pro různé věkové kategorie – na 500 m, 2 km, 4,6 km a 10 km. V cíli se běžci budou moci osprchovat, případně i absolvovat masáž.

Chebští účastníci mohou k přesunu do Waldsassenu ZDARMA využít autobus s cyklopřívěsem. Odjezd z autobusového nádraží v Chebu bude v 9 hodin. Ve 14.30 hodin bude pak připraven výlet autobusem na Kappl – poutní místo nad Waldsassenem, které letos slaví 300 let existence. Vyhlášení výsledků všech kategorií je plánováno na 15.30 hodin. Poté pojede autobus zpět do Chebu.

Přihlášky přijímají a podrobné informace podají infocentra v Chebu a Waldsassenu. Přihlásit se bude možné i přímo na místě v den závodu, ale s příplatkem 2 eura. Všichni účastníci v cíli obdrží kvalitní sportovní tričko a vítězové jednotlivých kategorií hodnotné ceny a poháry. Motto letošního běhu zní „Běh za dobrým účelem" – každý účastník přispěje ze startovného částkou 1 euro na činnost farní charity v  Chebu.

Půlmaraton je součástí Běhů bez hranic a dalším připomenutím letošního výročí 950 let od první písemné zmínky o městě Chebu. Srdečně Vás zveme k aktivní účasti na Vámi vybrané trati. Nejde o rekordy, ale o aktivní pohyb. Vloni půlmaratonskou trať absolvovalo 73 běžců a 79 cyklistů, celkem se městského běhu zúčastnilo 350 sportovců. Akci finančně podpořilo částkou 12,5 tisíc korun také město Cheb.

MUDr. Karel Tyrpekl foto
  • přečteno: 13514/13344×