logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kilometry pro Paraple – nejdelší charitativní běh kolem České republiky (2010)

Běh pro Paraple v KV

24 dní běhu kolem České republiky pro Centrum Paraple.

Běh pro Paraple v KV

Běžecké akce
Běh pro Paraple v KV

„Běhám, tedy jsem.“ Tohle jsem si dnes uvědomil s ještě větší silou než jindy. Napadlo mě to dneska znovu nejen proto, že se běžel v Karlových Varech Běh pro Paraple, u čehož byla spousta herců a celebrit, které člověk vidí většinou jen zpovzdálí, v novinách či časopisech nebo na pohyblivých obrázcích v kině či televizi, ale napadlo mě to hlavně ve chvíli, kdy jsem běžel pro Paraple s Pavlem Novým,

Miloš Škorpil, 7. 7. 2010, 21656×

Nikdy nekončící cesta …

Pomáhej během
Nikdy nekončící cesta …

Vyběhl jsem plný pochybností a lásky. Láska zůstala. Pochybnosti se rozplynuly v záři slunce v potocích potu a vody a co neodplavila voda, odnesl vítr. 24 dnů na cestě kolkolem České republiky s cílem vybrat co nejvíc korunek na Centrum Paraple skončilo, ale protože cíl je CESTA, Kilometry pro Paraple nekončí, vlastně teprve začínají…

Miloš Škorpil, 2. 5. 2010, 15910×

Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýčtvrtý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýčtvrtý

Kutná hora – Palackého náměstí je místem startu poslední etapy mé pouti po České republice s Parapletem na triku. Na náměstí již čeká Michal, druhý Michal, Tereza, Irena, Honza, můj nejčastější průvodce Štefan a fotograf Kutnohorského deníku. Jo a nesmím zapomenout na Romana na kole. Než vyběhneme, řeknu pár slov do připraveného diktafonu a zamíříme nahoru do kopce směr Praha.

Miloš Škorpil, 30. 4. 2010, 33533×

Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýtřetí

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýtřetí

Předposlední den pouti po cestách, linoucích se všemi kraji České republiky. Dnes mě čeká jen 25 kilometrů mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, a tak si mohu dovolit luxus v podobě startu až v 10 hodin. Nakonec vybíhám už o 15 minut dříve. Holt zvyk je železná košile a nohám se nechtělo čekat až do desáté :). Sluníčko a lehký větřík slibují příjemný den.

Miloš Škorpil, 28. 4. 2010, 13226×

Běh pro Paraple – pohled z úplně druhé strany, aneb andělé existují!

Pomáhej během
Běh pro Paraple – pohled z úplně druhé strany, aneb andělé existují!

Je sobota něco po druhé hodině odpolední a já jedu za M. do Pelhřimova. Moc se těším, denně spolu sice x-krát mluvíme po telefonu, píšeme si na chatu i sms, každou noc opravuji M. články o průběhu dne na web… ale znáte to, nad osobní kontakt prostě není – tu mnoharozměrnost nijak nenafixlujete:-).

Dana Škorpilová, 28. 4. 2010, 14867×

Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýdruhý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýdruhý

Vždy, když jsme pohrouženi v nádheru, meditujeme s celým světem, pak tedy není div, že sdílíme stejné pocity jako ti, jež jsou nám milí a drazí
Ráno se probouzím U Kata. Teda ne, že bych měl hlavu na špalku :), ale v hotelu U Kata, kde jsem strávil noc a dokonce za to nemusel platit, neb mi nocleh byl poskytnut jako sponzorský dar. Díky Michalovi, který to zrežíroval a díky majitelům, kteří to takto vzali. Vždycky, když jsem takto na své cestě spal u někoho, kdo nám to nabídl, jsem si připadal jak poutník na cestě třeba do Santiago de Compostela, kde různé kláštery takovouto službu poskytují.

Miloš Škorpil, 27. 4. 2010, 14327×

Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní

Jindřichův Hradec, morový sloup – dobré místo pro start další etapy Kilometrů pro Paraple. Hned ráno dostávám SMS od Petra, kde je sraz, že v JH jsou dvě náměstí a on že to tam moc nezná. Dávám si s ním sraz právě u morového sloupu, načež dostávám SMS, že doufá, že Jindřichohradečtí nebyli tak bohatí, aby si pořídili morové sloupy dva :). Druhým, kdo se zde dostavil na start, je Jirka Čada – zástupce Blesku, který nejenže o běhu bude psát, ale vyzkouší si ho i na vlastní kůži.

Miloš Škorpil, 26. 4. 2010, 12528×

Kilometry pro Paraple z pohledu neběžce

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple z pohledu neběžce

V neděli 25.4. 2010 jsem se připojil k Milošovu charitativnímu běhu kolem republiky. Byla to trasa z Pelhřimova do Jindřichova Hradce dlouhá 41 km. Ideální trénink na maraton, říkal jsem si. Bylo to ale peklo, nepatřím totiž mezi ty blázny, co dokáží na otázku: „Pamatuješ jak jsi běžel ten maraton předloni?“, odpovědět: „Jo, předloni, ale který myslíš?“

Martin Ševčík, 26. 4. 2010, 12639×

Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátý

Den stvořený pro vše dobré. Pro dobré lidi, pro Dobrý den, Pro Pelhřimov, pro Paraple, pro radost, pro odvahu, pro vůli, i tu dobrou :), pro vše, co činí náš život lepší a radostnější. Je 9 hodin a 30 minut, stojíme před Muzeem rekordů, kolem nás je skupinka lidí, mezi nimi i starosta Pelhřimova Leopold Bambula, který sem přijel 20 kilometrů na kole. Jsou tu i zástupci Agrostroje se svým příspěvkem 10 000,- Kč na Paraple, je tu i Marcel Brož, který dnes poběží svůj první ultramaraton z Pelhřimova do Jindřichova Hradce a zpět, jen proto, aby splnil svůj slib, že když někdo dá zajímavou částku na Paraple, tak to prostě dá.

Miloš Škorpil, 25. 4. 2010, 12540×

Kilometry pro Paraple on-line – den devatenáctý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den devatenáctý

Předpověď hlásila první slunečný den. A že byl. Sluníčko svítilo a hřálo, a rozradostnilo tak krajinu, jíž jsem probíhal. Skřivani se mohli strhat ve svém vrzání, přes cestu běhali zajíci nahánějící zaječice, ale také jsem dostal krásné dárky v podobě lidiček, které mám rád.

Miloš Škorpil, 25. 4. 2010, 14599×

Kilometry pro Paraple on-line – den osmnáctý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den osmnáctý

Brno 8:00, vybíhám s Evou od Gigasportu směr Třebíč. Předpověď sice hlásila až 15 stupňů nad nulou, ale teď je poměrně chladno. Probíháme kolem Modřic a začínáme stoupat do Ořechova a pak do Slůvek. Na začátek je to docela dost. V Slůvkách Eva končí a rozbíhá se zpátky, zatímco já mířím dolů z kopce a hledám konzum. Dostal jsem totiž děsnou chuť na salám :).

Miloš Škorpil, 23. 4. 2010, 12306×

Kilometry pro Paraple on-line – den sedmnáctý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den sedmnáctý

V šest ráno mě budí mobil. Otevřu oči a kouknu se na parapet okna a na něm mě do nového dne vítají plyšová zvířátka, pohlédnu vpravo a u nohou se na mě směje medvídek Pú :). Ano, poznali jste správně, byl jsem uložen do dětské postýlky a celou noc jsem spal jak mimino.

Miloš Škorpil, 22. 4. 2010, 13151×

Kilometry pro Paraple on-line – den šestnáctý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den šestnáctý

Olomouc něco po půl osmé ráno, přijíždíme k Hornímu náměstí, kde už čekají Ilona, Jarča a Petr. Nakládáme je do Draka, zeptáme se příslušníků městské policie, kudy na Zlín a vyrážíme směr nádraží, tam se máme zeptat kolegů na cestu na Zlín, protože tito mají na starost centrum a neví kudy-tudy dál :) Doběhneme k nádraží a tam se zeptáme kolegů, ti už vědí a posílají nás ven z města.

Miloš Škorpil, 21. 4. 2010, 15799×

Kilometry pro Paraple on-line – den patnáctý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den patnáctý

Opava – Olomouc, trasa, která mě strašila v hlavě poslední dva dny a to jsem ještě netušil, že noc před ní skoro nezamhouřím oka. Navíc při doběhu do Opavy se trošku oteplilo, Jarka si sice libovala, že je příjemné teplíčko, ale pro mě a pro Šárku to byl spíše mínus. Navíc Jarka běžela „jen“ do Opavy a my se Šárkou měli před sebou dalších 75 kilometrů. Nebylo divu, že nám ani moc nechutnalo.

Miloš Škorpil, 20. 4. 2010, 12657×

Kilometry pro Paraple on-line – den čtrnáctý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den čtrnáctý

Bruntál, město duchů. Už když jsem vbíhal včera do Bruntálu, připadal mi nějak mrtvý. Proto jsem ani moc nezvažoval, jestli přespat v něm nebo někde mimo. Nakonec jsem přespal na farmě v moravskoslezském Kočově. Apartmán – dva pokoje, pro jednoho docela luxus, před okny v ohradě osel, který kouše :), co víc si přát. Ještě než jsem se rozloučil s Inkou a Mirkem, jsem si od nich přetáhl fotky a domluvili jsme se předběžně, co by se dalo podniknout, ale o tom až později.

Miloš Škorpil, 19. 4. 2010, 11466×

Kilometry pro Paraple on-line – den třináctý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den třináctý

Když jsem vybíhal, měl jsem před sebou 24 dní naplněných během, během a rozjímáním, během a odpočinkem od všeho toho shonu, co nás obklopuje. Vyběhl jsem a bolely mě po pár kilometrech nohy. Říkal jsem si: „Máš vůbec na to, ještě jednou oběhnout Českou republiku?“ Jak dny ubíhají, přestávají mě nohy bolet, cítím stále větší a větší přísun síly, jako bych jí čerpal z toho, že běžím. Jako by to, že nesleduji život, jaký na nás útočí den co den z reklam, ze zpráv o tom, kdo má jaké preference, kdo co slibuje nebo naopak, co neslibuje, ale proti čemu útočí, umožňovalo lépe dýchat, lépe čerpat energii jak z přijatého jídla, tak z přímého zdroje – ze sluníčka.

Miloš Škorpil, 18. 4. 2010, 12604×

Kilometry pro Paraple on-line – den dvanáctý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den dvanáctý

Není lepší pocit než pocit naprosté volnosti. Dnes je přede mnou etapa ze Žamberka do Šumperka. Vede přes hory a přes doly, tedy konkrétně hlavně mě čeká vyšplhání se na Červenovodské sedlo ležící ve výšce 814 m nad mořem, tedy zatím nejvyšší bod cesty.

Miloš Škorpil, 17. 4. 2010, 11329×

Kilometry pro Paraple on-line – den jedenáctý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den jedenáctý

Svítání. Když ráno vyjde slunce, je to dar. Dar světla, dar tepla, dar síly a energie. Dnešní den ale poznamenalo jiné svítání. Dnešní den začal v denním stacionáři Svítání. Bylo to zatím nejkrásnější zahájení dne. Vidět ty natěšené děti přispívat na Paraple, vidět jejich rozzářené oči, vidět jejich upřímnost a nezáludnost bylo jako polití živou vodou.

Miloš Škorpil, 16. 4. 2010, 14752×

Kilometry pro Paraple on-line – den desátý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den desátý

V 9:15 vysedáme z Draka na okraji Nového Bydžova. Cestou jsem nejspíše přejel nějaký bludný kořen a do Písku – obce u Nového Města – běžím místo 10 kilometrů 20. Kdo se v té spleti neznačených silniček má vyznat, když jediné co vás vede jsou směrníky do Košíčku či Kosiček, Písek abys dohledal :). No aspoň jsem se po ránu trošku proběhl.

Miloš Škorpil, 15. 4. 2010, 11953×

Kilometry pro Paraple on-line – den devátý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den devátý

Kouřívody. Vesnička, v jejímž okolí se odehrála jedna z bitev, které svedl na území Evropy Napoleon. Důkazy o tom jsme s Martinem viděli skoro na každém kroku naší cesty mezi Kouřívody a Mnichovým Hradištěm. Pro mě to byla dnes taky dost bitva.

Miloš Škorpil, 14. 4. 2010, 11842×

Kilometry pro Paraple on-line – den osmý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den osmý

Je ráno, den osmý. Dáme snídani, sbalím spacák, natáhnu na sebe běžecké oblečení, obuji boty běhací a v 8:00 vyrážím za dalším běžeckým dobrodružstvím, a že jich dneska bylo.

Miloš Škorpil, 13. 4. 2010, 11809×

Kilometry pro Paraple on-line – den sedmý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den sedmý

Ranní rozcvička. Otevřu jedno oko a hned ho rychle zavřu. Otevřu druhé oko a hned ho rychle zavřu. Oči se nechtějí dívat na to, co vidí. Za okny padá sníh :). Že by se nám navrátila zima? To snad ne! Ještě, že jsem nepřezul na letní, napadlo mě. Ale co, při prvním oběhu jsem vybíhal ve 30 stupňových vedrech a v Liberci pak padal sníh, takže jsem od té doby na výkyvy počasí trénovaný.

Miloš Škorpil, 12. 4. 2010, 11783×

Kilometry pro Paraple on-line – den šestý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den šestý

Světlo pro svět není jen charitativní organizace, která pomáhá lidem v rozvojových zemích, kteří trpí slepotou. Světlem pro svět je vše, co děláme pro druhé, ale i pro sebe. Světlem pro svět je každý, kdo dokáže mít rád.

Miloš Škorpil, 11. 4. 2010, 12915×

Kilometry pro Paraple on-line – den pátý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den pátý

Dnes byl první den bez Štefana. Štefane díky, byl jsi skvělý parťák a moc jsi mi pomohl. Je příjemné běžet sám, ale když má sebou člověk někoho jako jsi ty, je to hned lepší.

Miloš Škorpil, 10. 4. 2010, 13011×

Kilometry pro Paraple on-line – den čtvrtý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den čtvrtý

Ráno koukám na teploměr, ukazuje 6 stupňů plus, ale mě trošku rozklepává chlad, takže nechávám krátké elasťáky doma a beru jen dlouhé. Škoda, ty krátké bych docela užil. Čeká nás , z níž mám trošku obavy, protože si ještě pamatuji, jak jsem naposledy běžel z Karlových Varů na Chomutov po úzké a velmi frekventované silnici. To jsem ale neměl za skvělé průvodce Moniku a Petra :).

Miloš Škorpil, 9. 4. 2010, 10879×

Kilometry pro Paraple on-line – den třetí

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den třetí

Vstávám v půl 6, Štefan o 10 minut dříve a Dagmara už něco mastí do notebooku. Lehce posnídáme, přečteme si přání hezké cesty od Honzy a Věrky a vyrážíme na další pouť. Zdeněk už čeká na autobusovém nádraží, až ho naložíme. Vyzvedneme jej a míříme ke Globusu, kde je naplánován start. Vybíháme přesně v 7:00.

Miloš Škorpil, 8. 4. 2010, 13609×

Kilometry pro Paraple on-line – den druhý

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den druhý

Vybíháme se Štefanem z Berouna, na hodinkách je 7:20, malé zpoždění na začátku neřešíme, bezoblačná obloha slibuje znovu krásný den, nic nás nežene, tak proč si dělat vrásky. Hned za Královým dvorem se silnice začíná zvedat, aspoň se trošku rozehřejeme, protože i když slunečno, teploměr ukazuje 0.
Kilometry pro Paraple on-line – den první

Miloš Škorpil, 7. 4. 2010, 10874×

Kilometry pro Paraple on-line – den první

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple on-line – den první

Je 11:30, stojím u pomníku mistra Jana Husa, kolem se line vůně opékaných buřtů, škvařeného masa, na lavičkách posedávají lidé, usrkávající z plastových kelímků své pivo. Říkám si: „Hm, tak tyto lidi asi těžko oslovím tím, že poběžím okolo České republiky pro nějaké Paraple.“

Miloš Škorpil, 6. 4. 2010, 12942×

Kilometry pro Paraple – nejdelší charitativní běh kolem České republiky – on-line

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple – nejdelší charitativní běh kolem České republiky – on-line

Start je 6. dubna ve 12:00 na Staroměstském náměstí.
Napřed se vynořila otázka: Jak přinést běh, běh pro charitu, co nejblíže k lidem? Odpověď jsem hledal poměrně dlouho, napadaly mě různé varianty až zvítězila ta, propojit jím finálová kola Garnier juniorského maratonu, tedy uběhnout trasu mezi jednotlivými městy, kde se finále pořádají, jako Kilometry pro Paraple.

POZOR AUKCE BĚŽECKÝCH BOT, KTERÉ OBĚHNOU ČESKOU REPUBLIKU

Miloš Škorpil, 5. 4. 2010, 28890×

Kilometry pro Paraple – nejdelší charitativní běh kolem České republiky

Pomáhej během
Kilometry pro Paraple – nejdelší charitativní běh kolem České republiky

Napřed se vynořila otázka: Jak přinést běh, běh pro charitu, co nejblíže k lidem? Odpověď jsem hledal poměrně dlouho, napadaly mě různé varianty až zvítězila ta, propojit jím finálová kola Garnier juniorského maratonu, tedy uběhnout trasu mezi jednotlivými městy, kde se finále pořádají, jako Kilometry pro Paraple.

Miloš Škorpil, 11. 2. 2010, 26623×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků