logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Průvodce funkčním oblečením

Důvody, proč používat funkční oblečení

V novém seriálu vás provedeme světem funkčního oblečení. Naučíte se, jak vrstvit a jaké druhy oblečení v které vrstvě jsou, zjistíte, že vše začíná správným výběrem prádla, ukážeme vám, jak se obléci na běh v teplém počasí, i když se ochladí. Přidáme pár tipů, jak s vysoce funkčními materiály zacházet, aby vám dlouho sloužily k vaší plné spokojenosti a také přineseme výsledky našich vlastních testů vybraných zástupců jednotlivých vrstev.

Důvody, proč používat funkční oblečení

Běžecké vybavení
Důvody, proč používat funkční oblečení

Smyslem funkčního oblečení je omezit nadbytečné pocení dané nevhodným oblečením při sportu (i v běžném životě), které vede ke zbytečným ztrátám tekutin a snížení výkonu. Funkční oblečení odvádí pot od pokožky, udržuje organismus v optimální provozní teplotě a zajišťuje komfort i při náročném sportovním výkonu a nepříznivém počasí.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 4.5.2012

Dana a Miloš, 8. 9. 2017, 32075×

Bunda Craft Elite Weather – největší překvapení letošní zimy!

Běžecké vybavení
Bunda Craft Elite Weather – největší překvapení letošní zimy!

Když mi od Craftu přišla na testování jako „zimní" bunda Elite Weather, nevěřila jsem svým očím. Čekala jsem něco teplejšího, hřejivého, silnějšího… Jednou jsem v ní vyběhla, když nebylo příliš chladno, a bylo mi moc teplo. Jenže jsem to připisovala tomu, že prostě není zimní počasí, proto jsem si ji také vzala, že.

Dana a Miloš, 10. 4. 2013, 27217×

Běžecká bunda CRAFT vítězem dTestu

Běžecké vybavení
Běžecká bunda CRAFT vítězem dTestu

Tisková zpráva. Craft Performance Run Featherlight Jacket získala v nezávislém a objektivním testu 13 běžeckých bund uvedeném v časopisu dTest 10/2012 úspěšné hodnocení kvality, které opravňuje používání ZNAČKY KVALITY dTest s označením VÍTĚZ TESTU.

Miloš Škorpil, 22. 10. 2012, 25735×

Jak jsme testovali půl roku výrobky značky Craft

Běžecké vybavení
Jak jsme testovali půl roku výrobky značky Craft

Přichází dlouho očekávaný den D – den Dobrozdání. Co jsem od Craftu testovala: spodní prádlo – sportovní podprsenku SPORTS BRA, COOL dámské boxerky, COOL MESH SUPERLIGHT dámské boxerky do velmi teplých podmínek, triko ELITE – V NECK, ¾ elasťáky PERFORMANCE HYBRID CAPRI a bundu ACTIVE HYBRID. A co testoval Miloš? Tak to vám řekne sám.

Dana a Miloš, 5. 10. 2012, 29231×

Když prší a fouká – třetí vrstva funkčního oblečení

Běžecké vybavení
Když prší a fouká – třetí vrstva funkčního oblečení

V případě nepříznivého počasí nemusíte sedět doma a láteřit nad špatným počasím, stačí se jen vhodně obléci. K první, případně druhé termoizolační vrstvě přibude další vrstva oblečení, která má za úkol ochránit tělo před nepříznivými klimatickými vlivy, jako je především déšť a vítr.

Dana a Miloš, 23. 5. 2012, 29659×

Druhá vrstva funkčního oblečení

Běžecké vybavení
Druhá vrstva funkčního oblečení

Druhá vrstva bývá označována jako izolační nebo termoizolační, a už to jasně charakterizuje její určení – zamezuje ztrátě tepla, izoluje od chladu a zajišťuje transport potu do další vrstvy nebo okolního prostředí.

Dana a Miloš, 16. 5. 2012, 22584×

Jak se obléci na běh do teplého počasí

Běžecké vybavení
Jak se obléci na běh do teplého počasí

Do teplého počasí je potřeba se obléknout lehce, funkčně a zároveň pohodlně. Nezapomínejte, že oblečení nás chrání před chladem a zimou, ale také před teplem a slunečními paprsky a také, že když se hýbeme, tak se zahříváme a potíme. Oblečení do teplého počasí pak tedy také slouží jako chladič a zpomalovač pocení.

Dana a Miloš, 9. 5. 2012, 30989×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků