Čtyřicet běžeckých vychytávek
Běžci i běžkyně jsou většinou od přírody velmi přemýšliví a snaží se přijít na kloub všemu, co nějak souvisí s běháním. Snaží se přijít na kloub tomu, jak správně trénovat, jak správně běhat, jak se na běh co nejlépe obléknout, jak jíst, aby měli sílu, ale zároveň je při běhu netížil žaludek, a spousta dalších otázek. Na Běžecké škole jsme připravili čtyřicet odpovědí, čtyřicet běžeckých vychytávek, čtyřicet tipů a triků, jak na to.

Běžecký trénink
Čtyřicet běžeckých vychytávek – vychytávka třicátá první až čtyřicátá
Tak dneska to bude o strachu z bloudění, z nachlazení, že nebudete moci běhat. Taky ale ze strachu co dělat, aby to na vás na trati závodu nepřišlo, nebo abyste ve tmě nezakopli, či neuklouzli na spadaném listí. O problémech spojených s pomalým běháním, strachu se zastavit, zkolabování nebo dokonce z maratonské „zdi“.
Miloš Škorpil, 3. 11. 2018, 30518×

Běžecký trénink
Čtyřicet běžeckých vychytávek – vychytávka dvacátá první až třicátá
V prvních dvaceti běžeckých vychytávkách jsme se věnovali zejména vychytávkám, které, když je vychytáte, povedou k rozvoji vaší výkonnosti. V další dvacítce vychytávek se zaměříme spíše na vychytávky, které by vám měly pomoci se zbavit různých strachů.
Miloš Škorpil, 2. 11. 2018, 27612×

Běžecký trénink
Čtyřicet běžeckých vychytávek – vychytávka jedenáct až dvacet
Najděte si svůj biorytmus, nechte si vyšetřit krev. Dojděte si na zátěžový test, zapisujte si, kde jste co naběhali a jak jste se předtím a potom cítili. Vyběhněte si každé schody, běhejte v terénu, stupňujte svůj trénink smysluplným způsobem. Abyste nebyli kyselí, dávejte si pauzu, ale hlavně – bavte se během.
Miloš Škorpil, 1. 11. 2018, 25832×

Běžecký trénink
Čtyřicet běžeckých vychytávek – vychytávka první až desátá
Velmi málo hobby běžců je schopno vytěžit ze svého tréninku maximum. Mnozí z nich trénují příliš monotónně, tím pádem tělo nedostává nové impulzy, kterým by se muselo přizpůsobovat. Následkem toho jejich výkonnost stagnuje nebo dokonce klesá. Budete-li se při svém tréninku řídit následujícími radami, dosáhnete toho, že vaše výkonnost nebude stagnovat, ale bude se zvyšovat.
Miloš Škorpil, 31. 10. 2018, 41734×
prohledávání Běžeckých článků
inzerce
nejčtenější články za poslední týden
- Zranění nohy – chodidla (patní ostruha, únavové zlomeniny), jak se bránit, co s tím, když už mě to potká
- Hervis ½Maraton Praha 2013 – jak jsem ho viděl a prožil
- Intenzita, náročnost, rychlost běhu, zátěž
- Desetitýdenní tréninkový plán pro ty, co se chystají na svůj první půlmaraton
- První zásada harmonického tréninku. Dejte všemu čas! Únavový syndrom chytnete natotata