logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecký styl

Pozor akce! – Běžecký styl

Seriál běžecký styl si klade z acíl – naučit vás běhat tak, abyste si běh užívali, abyste si běh zamilovali, abyste zbytečně nezatěžovali váš pohybový aparát – nezpůsobovali si zranění, prostě, abyste se dokázali při běhu vznášet jak pírko poháněné větrem

Pozor akce! – Běžecký styl

Běžecký trénink
Pozor akce! – Běžecký styl

Od vydání článku Běžecký styl od hlavy k patě uběhly více jak tři měsíce. Za ty tři měsíce jsem radil se správným stylem dalším lidem a u každého jsem si ověřil, že co člověk, to jiný oříšek, někdy taky pořádný OŘECH. Protože jaro už klepe na dveře, vykvetly jeho první poslové, prostě dostavila se Jarní radost, tak vyběhla i Dana a já pojal úmysl vám na jejích chybách zase připomenout pár základních pouček správného běžeckého stylu. To jsem si naběh´.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 14.3.2011

Miloš Škorpil, 27. 3. 2018, 38260×

Rozbor běžeckého stylu: valící se nosorožec

Běžecký trénink
Rozbor běžeckého stylu: valící se nosorožec

Poradna Miloše Škorpila ohledně správného běžeckého stylu má premiérový videopříspěvek. Svůj běh poslal mistrovi ke zhodnocení čtenář Pavel Maleček. Doporučení Miloše Škorpila možná využijete i vy. Chcete-li však poradit na míru, pošlete nám vlastní běžecké video.

Miloš Škorpil, 6. 12. 2013, 32011×

Holčičí obloučky a co se za nimi skrývá

Běžecký trénink
Holčičí obloučky a co se za nimi skrývá

Před týdnem jsme se rozloučili s tím, že si povíme něco o Daniných obloučcích, teda ne jen jejích, ale vlastně většiny žen v běhu nebo běhajících. Při podrobnějším zkoumání, byl jsem chvílemi až dotěrný a u osoby ne zcela blízké bych si to určitě nedovolil, jsem přišel na to, proč ty obloučky vlastně děláte.

Miloš Škorpil, 28. 3. 2011, 76835×

Zhluboka dýchat, vypnout prsa, břicho zastrčit!

Běžecký trénink
Zhluboka dýchat, vypnout prsa, břicho zastrčit!

Tak jsme zase po týdnu nazuli botky běhací. Chtěl jsem si vyzkoušet, jak se běhá v nových Glidech, toho jména adidas Snova Glide 3M, vyzkoušet si celý nový běžecký set adidasu pro jaro 2011. Bohužel jsem byl připraven o ten nejhezčí kousek – běžeckou (neskutečně lehkou) bundu. Daně se moc zalíbila. O setu bude samostatný článek, neboť během běhu se odehrálo několik příhod, které si zaslouží publikování, protože vám mohou, tak jako Daně, doplnit znalosti o správném běžeckém stylu.

Miloš Škorpil, 21. 3. 2011, 45557×

Přirozený běžecký styl

Běžecká poradna
Přirozený běžecký styl

Nic nevymýšlejte, neperte se sami se sebou. Běh je o uvolněnosti, o přirozeném vyjádření radosti ze života a tak by také váš běh měl působit na ty, co vás uvidí běžet – čistá radost. Běhejte proto s radostí, pro radost a to ostatní, proč jste se rozhodli běhat, přiběhne samo.

Miloš Škorpil, 29. 11. 2010, 206201×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků