Běhání za teplých dní
V teplém až horkém počasí se nadmíru hodí trénovat na kratší vzdálenosti a to ze dvou důvodů. Prvním důvodem je vlastní teplo, což znamená možnost méně se oblékat a z toho pramení, že se vám bude lépe hýbat. Nebudete muset na sobě tahat tolik vrstev oblečení, k tělu (ke kůži) bude mít lepší přístup vzduch, tedy tělo bude moci lépe dýchat. Za druhé pak tolik nehrozí při vyšší zátěži svalů, úponů, šlach a kloubů jejich poškození (zranění), jako v chladnějším počasí.
Tento článek vyšel na Běžecké škole 18.5.2010
Třetím důvodem je, že pokud se budete chtít příští rok nebo ještě letos na podzim zlepšit v ½maratonu a maratonu, je dobré zapracovat na vašem tempu a rychlosti.
Čtvrtým důvodem je, že se vám za tepla a horka nebude chtít tolik běhat a při tréninku temp a rychlosti nemusíte trénovat hodiny, jako při trénincích vytrvalostních.
Pátým důvodem je, že si budete vybírat dovolené, tudíž budete chtít také více času trávit s rodinou, či přáteli a tak se vám kratší tréninky jistě lépe hodí do krámu.
Při tréninku tempa a rychlosti bude potřeba, abyste si našli čas na pořádné rozcvičení, běžeckou gymnastiku, strečink, dobré bude si osvěžit i znalosti o fartleku. Nezaškodí, když se předtím podíváte i na kruhový trénink a správný běžecký styl a pokud to myslíte s běháním opravdu vážně, bylo by vhodné investovat buď do treter nebo závodní běžecké obuvi.
Tím bych dneska s domácími úkoly skončil, než si to vše přečtete a znovu oživíte, uteče týden jak voda a pak si zase řekneme, jak dál.
Vložit komentář
Supr, budu se jím řídit, abych byla na podzim na Baroku už v limitu :-).
Miloši, díky moc, po půlmaratonu jsem na čas kvůli pracovnímu zaneprázdnění pověsil boty na hřebík, takže mi půlhodinový rozběh přijde vhod – jen jsem se chtěl pro jistotu zeptat: míří ten plán k zářijové desítce/pětce v rámci PIMu?
Finne, přesně tak, tyto plány míři k zářijovým běhům PIM