logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Královskou etapu Běhej lesy v podhradí ovládlo skvělé počasí a úžasná atmosféra

Královskou etapu Běhej lesy v podhradí ovládlo skvělé počasí a úžasná atmosféra

Tohle byl hodně povedený běžecký den. Nedaleko lomu Velká Amerika a gotického hradu Karlštejn rozprostřel své zázemí šestý letošní závod seriálu Běhej lesy. A stejně jako zní jeho heslo „Buď král, Běhej lesy“, tak běžci běželi. A běželi, a to kvůli hygienickým opatřením až do sedmé hodiny večerní.

Z hygienických důvodů se běželi čtyři vlny krátké trasy, dvě dlouhé a jedna VoltaRUN. K tomu přičti pět závodů dětí a skončíš u celodenního programu. Ten však bavil. Nejen, že byl napínavý s vidinou blížících se bouřek, které naštěstí nepřišly, ale také dramatický výsledkově. Dlouho se totiž ani po doběhu závodníků nevědělo, kdo vyhrál. Tak se tomu podívejme na zoubek!

Nakonec se na krátké kopcovité trati radoval s pěkným časem Tomáš Vocetka (0:52:55 hodiny) a Barbora Názlerová (0:57:14). Na té dlouhé se zapadajícím sluncem zdolali první místo Jaromír Hradecký (1:20:38) a Barbora Nováková (1:31:57). Své vítěze měly i dětské závody, jen VoltaRUN tradičně oceňoval všechny stejným dílem bez rozdílu času.

Svou šlechetnost prokázali běžci také v další doprovodné disciplíně, v charitativním příspěvku rodině handicapované Aničky. Prostřednictvím Nadace Nova rodině mladé dívky pomocnými tlapami vybrali přes 130 000 Kč, přitom cílová částka byla „jen“ 82 tisíc. Tohle nám dělá obrovskou radost a dává závodům přidanou hodnotu. Uznání si tak zaslouží skutečně všichni, budiž jim odměnou rostoucí medaile a parádní atmosféra, kterou každý z nich vytvořil.

Budeme se těšit už za 14 dní v srdci Jizerských hor, na slavné Jizerské 50, jen tentokrát v letním podání. Chceš se v Jizerkách 29.8. proběhnout po vlastních tlapách i ty? Přihlásit se můžeš na tratě od 5 do 48 km, to je už slušný výběr, ne? V sobotu 12. září pak Běhej lesy zakončí sezónu tradičně v Boleticích, v nočních Boleticích! Co to přesně znamená? Že se bude startovat se západem slunce a běžci si kromě běžeckých bot nasadí i čelovku. A pokud máš pocit, že je to na trať málo osvětlení, věz, že nám pomohou nejen hvězdy a měsíc, ale také stylově osvětlený šumavský les. Však uvidíš sám/sama, přijeď se přesvědčit a užít si závěrečnou afterparty. Protože lesní party jsou ty nejlepší!

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 1917/1868×

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků