logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kilometry pro Paraple on-line – den sedmnáctý

Kilometry pro Paraple on-line – den sedmnáctý

V šest ráno mě budí mobil. Otevřu oči a kouknu se na parapet okna a na něm mě do nového dne vítají plyšová zvířátka, pohlédnu vpravo a u nohou se na mě směje medvídek Pú :). Ano, poznali jste správně, byl jsem uložen do dětské postýlky a celou noc jsem spal jak mimino.

obrázekobrázek

Původní plán byl, že vyběhneme v 7:00, ale než se nám podařilo se trošku rozpohybovat, bylo půl osmé. Venku svítilo sluníčko, ale byla docela kosa. Vyběhl jsem směr Brno. Nejdřív po cyklostezce vedoucí podél dálnice. Ta ale po cca10 kilometrech končila a tak jsem musel vyrazit po staré výpadovce Kroměříž – Brno. Celou dobu foukal západní vítr, takže mi sice nebylo horko, ale když proti tomu běžíte víc jak 70 kilometrů, nic moc. Probil jsem se takto až do Vyškova, kde jsme se stavili na oběd. Už před Vyškovem se mi však v hlavě začaly honit podivné myšlenky a tak jsem si musel vzít do hospody diář a vše si zapsat, neboť než bych doběhl do Brna, určitě by mi je z hlavy odfoukl ten proklatý vítr.

obrázek

Den, kdy přestal lidský čas být mým pánem

Běžím a najednou cítím, jak mě něco opouští, najednou jsem uvolněnější, svobodnější. Nořím se do své podstaty a hledám zdroj této pozitivní změny. Najednou mě to zasáhne jak sluneční paprsek, který vás zničehonic oslní. Nalézám důvod změny svého stavu. Zjišťuji, že čas, který až do této doby ovládal mé kroky, se najednou někam vypařil. Najednou se začínám řídit úplně jiným časem. Časem, který určuje tlukot mého srdce, rychlost a frekvence mých kroků, hloubka mého dechu. Ten starý – lidský čas, čas hodin, minut, vteřin – je fuč. Musel jsem uběhnout bezmála 900 kilometrů, abych se do tohoto stavu dostal, ale ta námaha stála rozhodně za to. Nyní, když mám chuť se zastavit, se zastavím a to naprosto bez výčitek, že jsem někde měl být v daný čas, když mám chuť, zase se rozeběhnu, pak zase přejdu do chůze. Prostě si hraji, jdu, stojím, běžím, výskám a raduji se, že jsem, že na mě svítí sluníčko, dokonce ani ten vítr mi najednou tolik nevadí – ať si fouká, když ho to baví, zítra mi třeba zase pomůže a foukne do zad :).

obrázek

Jak poběžím dál – kudy povedou mé další kroky

obrázek

Jak už jsem naznačil, změnil jsem trasu, nepoběžím zítra do Znojma, ale vezmu to rovnou směrem na Ivančice – Třebíč – Třešť – Horní Cerekev – Pelhřimov.

pátek 23.4.2010

8:00 Brno (Gigasport) – Modřice – Ořechov – Silůvky – Ivančice – Oslavany – Ketkovice – Rapotice – Náměšť nad Oslavou – Vladislav – Třebíč (70 km).

sobota 24.4.2010

Markvartice – PŘEDÍN (1000 km) – Stará Říše – Kasárna – Dlouhá Brtnice – Stonařov – Třešť – Batelov – Horní Cerekev – Nová Buková – Zajíčkov – Rynárec – Pelhřimov (68 km).

neděle 25.4.2010

Pelhřimov – Božejov – Kamenice nad Lipou – Nová Včelnice – Jarošov nad Nežárkou – Jindřichův Hradec (44 km)

pondělí 26.4.2010

Z Jindřichohradeckého náměstí se vydáme směrem na Hatín a Jemčinu tak, že se na náměstí rozhlédneme a na rohu budeme hledat růžový dům s poutačem „COOP". Tím rohem náměstí proběhneme. Pak doleva skrz bránu a ven ze starého města. Křižovatka: odbočka doleva je na Polikno, my se ale dáme rovně směrem na Buk. Buk později necháme po levé ruce mimo trasu a budeme pokračovat na Hatín a dál na Jemčinu. Dále pak trasa povede -Novosedly n.N.

- hráz rybníka Rožmberk -Horní Slověnce –Velechvín – Borek – České Budějovice (60 km)

Tak to je předpověď :), jak to nakonec bude doopravdy, to se nechám sám překvapit :))))

Sumář dne:

  • dnes jsme uběhli 72 km, celkem 913 km
  • běželi jsme 8 hodin a 45 minut, celkem 121 hodin a 10 minut
  • vybrali 300,- Kč, celkem 6306,- Kč
Miloš Škorpil foto
Kilometry pro Paraple on-line – den sedmnáctý Kilometry pro Paraple on-line – den sedmnáctý Kilometry pro Paraple on-line – den sedmnáctý Kilometry pro Paraple on-line – den sedmnáctý Kilometry pro Paraple on-line – den sedmnáctý Kilometry pro Paraple on-line – den sedmnáctý

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jarda | 23. 4. 2010 9.36 hod. | 85.160.85.xx
Předem ti gratuluji k zítřejší dosažené metě 1000 km!

V pondělí si po cestě do Budějc odpočineš. Cesta vede kolem mnoha rybníků a tak budeš moci některý z nich přeplavat a cestu si trochu zkrátit :-)

Renata | 23. 4. 2010 8.03 hod. | 85.92.55.x
Ahoj Miloši, setkání s Tebou v Kroměříži bylo příjemné. Oceňuji Tě za to, co všechno pro rozhýbání lidí děláš a hlavně, že to nevzdáváš. Každá aktivita má smysl, ikdyž se to tak někdy nejeví :-) Ať Ti slouží zdraví a nohy běhají s větrem o závod Renata

Terezka Péťa Vítek | 23. 4. 2010 7.22 hod. | 89.176.211.xxx
Ahoj dědo všichni na tebe moc myslíme a blahopřejeme ti k odproštění se od času :-). I když vím že si nejlepší běžec na světě stejně mně stále překvapuješ :-) Máme tě rádi.

Jitka St | 23. 4. 2010 7.18 hod. | 85.132.162.xx
Ahoj Miloši, moc Tě všichni zdravíme, medvídek Pů zůstal osamocen a je smutný. Já pořád říkám, že se u dětí dobře spí, akorát pořád nerozumím tomu, proč děti nespí u sebe, ale se mnou :-) ať kilometry ve zdraví ubíhají. jo, a nebyl jsi moc polámaný po středě?
jitka

1bubobubo | 22. 4. 2010 23.12 hod. | 93.107.71.xx
Miloši drž se, ať ti to i nadále běží v pohodě :-)

Martina Němečková | 22. 4. 2010 22.17 hod. | 213.220.200.x
Držím palce Miloši, ať máš hodně síly a ať nohy poslouchají :-))

Tomas_Pce | 22. 4. 2010 22.09 hod. | 77.236.192.xx
Zdravím z mistrovských Pardubic hokejisté vyhráli a já jedu s dcerou do centra na noční oslavu, tak se drž Miloši a ve čtvrtek se doufám uvidíme, jen prosím dej vědět dřív pokud to zkrátíš a budeš v Kostelci n. Č.L. dříve než jsi předpokládal ahoj a drž se.

12Honzade | 22. 4. 2010 22.01 hod. | 80.243.103.x
Milosi, fascinovane to kazdy den ctu, drzim palce… Verim, ze te to nezabije, ale posili...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků