Jak uběhnout maraton za 100 dní
Druhé vydání vychází přesně po deseti letech od prvního a musím přiznat, že i pro mě jako autora, který má rád staré dobré a osvědčené, je velmi milým překvapením pro svou svěžest, kterou mu vtisklo nakladatelství GUTENBERG s Tomášem Dimterem a Jakubem Kaše.
Tento článek vyšel na Běžecké škole 28.3.207
Mám radost, že podle druhého vydání knihy se připravilo a úspěšně absolvovalo několik stovek běžců a běžkyň a že jim tak pomohla splnit si jeden ze svých snů.
Úvod k druhému vydání: Držíte v rukou nové vydání knihy Jak uběhnout maraton za 100 dní. Řada lidí si řekne: Co je to za nesmysl? Uběhnout maraton po 100 dnech tréninku nejde, vždyť je to neskutečná dálka. Ale věřte nám, jde to. Tato kniha vás na tento cíl nejen připraví, dokonce vám pomůže maraton absolvovat ve zdraví a některým i ve vynikajícím čase.
Absolvování maratonu o nás říká nejen to, že jsme schopni absolvovat fascinující vzdálenost 42195 metrů, ale říká o nás
také, že jsme schopni podstoupit vnitřní bitvu sami se sebou, se svou pohodlností, leností, se všemi svými pochybami i vytáčkami.
Že jsme schopni prostě vstát, obléknout se a obout do běžeckého a vyrazit na trénink bez ohledu na počasí, únavu a kdoví co ještě, abychom urazili další kousek na cestě ke zdolání maratonu.
Slovo maraton – stejně jako číslovka 100 – mají magickou povahu. Sto dní je také přesně ta doba, kterou jsme schopni „obětovat" i sebešílenějším nápadům, protože víme, že to není celý život. I když my doufáme, že běhání vás chytí na celý život.
Tato příručka obsahuje mimo jiné i čtyři typy tréninkových plánů: pro ženu od plotny, notorického začátečníka, víkenďáka
a sporťáka. Proč právě pro tyhle skupiny? Upřímně řečeno nevíme, ale pravdou je, že jsme chtěli, aby vážený čtenář či čtenářka i z názvů těchto skupin získali dojem, že maraton je vlastně sranda. Sranda, která však, jako v životě všechno důležité, něco stojí. Na druhou stranu však to, co jí „obětujete“, získáte mnoha způsoby zpět.
Běhání vám čas, který mu obětujete, mnohonásobně vrátí. Vrátí vám jej v podobě lepší nálady, lepší fyzické kondice, lepšího
zdraví, poznání sebe sama, ale třeba i tím, že si během něj vyřešíte řadu problémů, řadu úkolů, s nimiž jste si již dlouho lámali hlavu. Buď tím, že usoudíte, že jste jim připisovali příliš velkou váhu a že vlastně nejsou až tak důležité, nebo tím,
že vám mimoděk naskočí jejich řešení.
Pokud si nejste jistí, měli byste zkusit zvednout se ze židle, ze sedadla auta nebo z fotelu, protože ten, kdo to nezkusí, nikdy nepozná odpověď…
Tak poběžte s námi a zkuste, co jste schopni za 100 dní dokázat. Nic neriskujete, přinejhorším zjistíte, že jste v životě ztratili už mnohem víc, ale pořád jste tady.
Maraton za 100 dní si můžete objednat s mým osobním věnováním a podpisem na e-shopu Běžecké školy, nebo si jej koupit na jiném knižním e-shopu či v kamenném knihkupectví.
Jak uběhnout maraton za 100 dní – Kompletní průvodce přípravou a tréninkem
Miloš Škorpil &Miloš Čermák
Nestor českého běhání Miloš Škorpil a populární novinář a spisovatel Miloš Čermák v krátkých a srozumitelných kapitolách představují praktický návod, jak uběhnout maraton. Jak se za 3 měsíce dostat téměř z nuly na vysněnou metu 42 kilometrů 196 metrů a nepřijít přitom o chuť zkusit to znovu. V průběhu deseti let, jež uplynuly od prvního vydání, měli autoři možnost sledovat, jak se začínající běžci připravují podle jejich rad a tipů na závody, sestavují si tréninkový plán, upravují jídelníček a běhají tak, aby se vyhnuli zraněním. Stovky spokojených čtenářů-běžců jsou zárukou, že nové vydání této zásadní knihy je stále aktuální a potřebné pro každého, kdo se rozhodl uběhnout maraton.
224 stran, barevné fotografie, flexo šitá vazba, formát 130×185 mm
2. přepracované a doplněné vydání, cena 249 Kč
V březnu 2017 vydává nakladatelství Gutenberg.
Vložit komentář
Já jsem si letos vyzkoušel maraton za šedesát dní. Nutno říci, že jsem měl naběháno pět let a pár 1/2maratonů. Přesto jsem šel do rizika, že 60 dní je krátká doba na přípravu na maraton, je to tak na hraně a díky předchozí běžecké historii jsem to zvládl. Ale ten pocit v cíli když tělo už bolí, tak ten stojí za to, kdo to nevyzkouší neví o co přichází.