logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Účel světí prostředky a tak nevím – je mi 55 nebo 65? :)

Účel světí prostředky a tak nevím – je mi 55 nebo 65? :)

Minulý týden jsem se zamýšlel nad životními jistotami, okolnosti tomu nahrály, že mohu v tomto tématu plynule pokračovat. Budu pokračovat otázkou. Řekli byste, že rozhovor, který dal někdo dohromady z článků, které o někom dříve napsal, je rozhovorem, nebo článkem? Já bych řekl, že článkem. Ten, kdo ho napsal a ten, kdo ho vydal, jej uvádí jako rozhovor. Podle mne je to podvod. Podvod na čtenáři a podvod na tom, o němž článek je. Obzvláště, když onen člověk se o tomto „rozhovoru“ dozví, až když se dívá tváří v tvář na svou fotku na titulní stránce časopisu.

Nejde o to, že by v onom „rozhovoru“ byly nepravdy či lži, ty tam nejsou, ale o to, že rozhovor bývá veden minimálně mezi dvěma stranami. V případě stránek, časopisu, novin … stranami třemi, protože je do toho nutné započítat i čtenáře, který je spíše vtažen do rozhovoru než do článku, v němž si jeho tvůrce sestaví odpovědi z toho, co kde bylo napsáno o tom kterém člověku, pak k tomu mistrně přiřadí otázky, A JE TO. To se to panečku rozmlouvá. Oklamáni jsou dva – „dotazovaný“ a čtenář, profit z toho mají také dva – „dotazující“ a medium, které to otiskne, neboť vypadá, jako že s dotazovaným má dobrý vztah a tudíž to s tou jeho úrovní nebude asi až tak špatné.

Navíc, znáte to: psali to v novinách, tak to musí být pravda! Protože už od té doby, co o mně napsaly jedny noviny, že mi je 50, když mi bylo 40 a mé dvě kolegyně v práci se na chodbě přely, jestli mi je 40 či 50, přičemž ta, co tvrdila že 50, to završila vítězně větou: „Musí mu být 50, protože to psali v novinách :), mi bylo 50 a tudíž je mi dnes 65, protože tenkrát se ty noviny „trošku“ netrefily.

Teď z jiného soudku, ehm, z jiné láhve. Do Brna jsem jel s tím, že tu budu vést poradnu Běžecké školy na živo a stal se ze mě rozlévač 26 druhů medoviny. Ale nestěžuji si, ona taková medovina s bezinkami, zázvorem a natož pak s marjánkou, tedy konopím …, není vůbec špatná :).

obrázek

Pravda, po několika koštech už má chůze moc jistotou neoplývala, ale co vím jisto jistě je to, že jsem se cítil pěkně uvolněně :)))).

A ještě něco mne potkalo k tomuto tématu, tedy spíše seznámil jsem se s velice zajímavým mužem. Věřili byste tomu, že člověk napadený pěti infarkty bude někdy běhat jako lasička? Pravda, s tou lasičkou jsem to trošku přehnal, ale že i s těmi pěti (5) infarkty bude chodit na pravidelnou čtvrtletní kontrolu z Třešti, kde bydlí, do 150 km vzdálené Prahy, pěšky, pěkně po svých! A s takovýmto člověkem jsem měl možnost se v Brně setkat. Napsal o tom dokonce knihu: „Nikdy není pozdě“, já bych jí možná pojmenoval: „Nikdy není pozdě dojít si pro život“, ale zatím nenašel nakladatele, nebo alespoň sponzora, tak se mu v tom pokusím pomoci a taky vás s ním prostřednictvím rozhovoru a ukázky z té chystané knihy seznámím.

obrázek

Každopádně Jan Kalina, tak se jmenuje, je velmi svérázný muž, což dokumentuje nejlépe to, jak s tím chozením začal: „Byl jsem silný kuřák, věděl jsem, že to kouření je důvodem mých infarktů, ale nějak se mi s tím pořád nechtělo končit. Až když přišel v pořadí již čtvrtý infarkt jsem si řekl, že jestli ještě přijde pátý, tak toho nechám. No a on přišel! Tak jsem toho nechal a pak začal pomalu chodit. Nejdřív kolem chalupy, pak větší kolečko kolem chalupy, až jsem si jednoho dne řekl, že bych si mohl udělat léčebnou vycházku do Prahy, na prohlídku. A tak jsem vyrazil. Dnes už mám těch návštěv za sebou 27!.“

O tom, že chůze a běh jsou léčivé, mě nikdo nemusí přesvědčovat, ale příběhy Honzy a taky Oldy Setunského, jednoznačně dokazují, JAK AŽ chůze a běh lidskému zdraví prospívají a že nám mohou nejen život zachránit, ale hóóóóódně prodloužit.

Tak zdrávi došli či doběhli nebo došli a doběhli, záleží na vás, který způsob pohybu zrovna zvolíte, ono by se dneska ale možná víc hodilo doklouzali či dojeli … :)

Miloš Škorpil foto
Účel světí prostředky a tak nevím – je mi 55 nebo 65? :) Účel světí prostředky a tak nevím – je mi 55 nebo 65? :)

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Dagmarka | 19. 1. 2010 0.17 hod. | 89.24.7.xx
Jak to myslíte?

Jirka | 17. 1. 2010 15.06 hod. | 89.103.74.xx
Miloši, o jakém článku – rozhovoru to vlastně píšeš? Mohl bys uvést, o koho se jedná, jediné co mě napadá je rozhovor s Aničkou Pichrtovou v Behej.com. Jde o tento rozhovor? Díky Jirka

fotoMiloš Škorpil: Jirko, nevím jak jsi k tomu dospěl, ale uhodls to přesně.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků