logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

LEKCE Z JOGGINGU 52

LEKCE Z JOGGINGU 52

Zpomal. A pak zpomal.

  • Nechcete-li zarůst MECHEM, měli byste si co nejčastěji dopřávat nějakou omlazující a udržovací KŮRU. Nejenom tu obligátní MANI a PEDI kůru, ale také HEART kůru, SPIRIT kůru a CHARITY kůru. Jinými slovy – posilujte svoje srdce joggingem, svoji duši meditací a svoje bližní tím, co zrovna nejvíc potřebují.
  • Škorpil pravil, že natrénovat umí každý blbec, ale odpočívat umí málokdo. Bude-li se někdy novelizovat Starý zákon, navrhnu to jako jedenácté přikázání.
  • Potřebujeme kvalitnější stravu, nikoli levnější firemní stravenky. Potřebujeme změnit svůj vztah k pohybu, nikoli zřizovat ministerstvo sportu. A také si potřebujeme uvědomit, že je to jen na nás a že za nás nikdo nic neudělá – ani politik, ani doktor, ani šéf, ani partner, ani kamarád, ani soused, ani maminka s tatínkem, ani nikdo jiný.
  • „Kdokoli si myslí, že všechny druhy ovoce dozrávají společně s jahodami, neví nic o hroznech“ (Paracelsus). Někteří lidé své nejlepší věci předvedou světu už ve dvaceti a pak se po nich slehne zem (sportovci), jiní podávají svoje životní výkony mezi čtyřicítkou a padesátkou (manažeři). Ale jsou také lidé, kteří si nadšení, výkonnost a kreativitu udrží po celý život, a budou nás inspirovat ještě v osmdesáti. Jsou živým důkazem toho, že to jde, pokud se hodně chce a dělá se to správně. Jestli nějaké takové lidi znáte, nezapomeňte jim čas od času vyjádřit svůj RESPEKT a smeknout před nimi svůj klobouk!
  • Spousta lidí šíleně moc pracuje, ale přitom mají hrozně malé výsledky. Je to hrozně smutný pohled. Jsou jako včely, které se snaží opylovat všechny květy v zahradě i v širokém okolí a už jim nezbývá čas na to, aby vyprodukovaly med, který by od nich někdo koupil. To je šílená strategie!
  • Byl jsem na školení manažerů ohledně údržby budov. Odborník z Holandska nám vysvětloval, že systematická ÚDRŽBA je něco jiného než havarijní opravy, že péče o majetek vyžaduje INVESTICE a že kvalitní údržba vyžaduje dlouholetý PLÁN. Myslím, že stejné principy, které platí v oblasti profesionální péče o budovy, platí také v oblasti péče o naše tělo a duši. Nebudu to rozvádět – až budete mít chvíli, zkuste se nad tím trochu zamyslet. 
  • Čínští vědci s vážnou tváří doporučují SPRITE jako nejlepší vyprošťovák proti kocovině. Měl bych lepší radu – PŘESTAŇTE CHLASTAT.
  • Když nevím, jak dál, jdu si zaběhat do lesa. Chodím tam na nové myšlenky se stejnou samozřejmostí jako jiný na houby.
  • Po čtyřicítce jsem objevil krásu maratonu. Teď mi bude padesát, a když jsem si nedávno poprvé nazul minimalistické boty, měl jsem při běhu podobně euforické pocity jako v cíli svého prvního maratonu. Při běhu v minimalistických botách je spojení se zeměkoulí tak silné, že skoro cítím, jak se točí. A víte jak? Velmi pomalu, velmi příjemně, rychlostí nedělního joggingu.

Doporučená hudba: Kryštof/Tomáš Klus – Cesta, Bobby McFerrin – Spirit you all

Pavel Kosorin foto
  • přečteno: 14438/14065×, 3 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (18 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

pavel kosorin | 21. 10. 2013 9.45 hod. | 31.30.4.xx
Jituli po deseti letech jsem ranní bonmoty přestal rozesílat, protože všechno jednou skončí... teď najdeš každý den můj čerstvý text na FACEBOOKU: https://www.facebook.com/pages/Pavel-Kosorin/343710025713329

jitulina | 21. 10. 2013 7.50 hod. | 82.113.183.xx
Moc děkuji. Hned přepošlu, protože už mi dochází slova jak přesvědčit kamaráda, že život mu nevyřeší pořídit si milenku a povolit manželce milence, ale vrátit se k jednoduchým věcem. Dávat si dobrou noc, myslet každý sám na sebe i na druhé a prostě jen OBYČEJNĚ žít. Přeji mnoho dobrého Pavle, byť vás osobně neznám, ale chodí mi maily od Táni, tak Vás denně čtu :)

dav | 20. 10. 2013 12.57 hod. | 78.102.206.xxx
" Bude-li se někdy novelizovat Starý zákon, navrhnu to jako jedenácté přikázání."
Novelizovat netřeba :-) "Pomni, abs sváteční den světil!"
A ještě díky za "Lekce", líbí se mi a dělají mi radost i tím, že jsou mimo jiné, i oslavou našeho jazyka

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků