logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Bunda Craft Elite Weather – největší překvapení letošní zimy!

Bunda Craft Elite Weather – největší překvapení letošní zimy!

Když mi od Craftu přišla na testování jako „zimní" bunda Elite Weather, nevěřila jsem svým očím. Čekala jsem něco teplejšího, hřejivého, silnějšího… Jednou jsem v ní vyběhla, když nebylo příliš chladno, a bylo mi moc teplo. Jenže jsem to připisovala tomu, že prostě není zimní počasí, proto jsem si ji také vzala, že.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Rukavice Hybrid Weather
 2. Bunda Performance WP Stretch
 3. Kukla
 4. Obličejová maska ELITE
 5. Čelenka MESH

Pak celou zimu odpočívala mezi tenkými svršky a čekala na svou příležitost. Až se oteplí. Až přestanu nosit svou oblíbenou tenkou Primaloftku, nebo alespoň trochu silnější verze běžeckých bundiček od Salomonu (recenze přineseme).

Jenže teplejší dny ne a ne přijít a Martina z Craftu už naléhala, kdy že bude ta recenze! Tak jsem to riskla a vzala jsem si ji na jedno (!) termotriko s dlouhým rukávem v těchto opravdu chladných, mrazivých a větrných dnech. Ať se teda ukáže, když je na zimu. Děsila mě nejen tenkost jejího materiálu, ale také „větrací otvory“, řekněme rovnou díry, které jsou ve dvou výškách po celém obvodu i na rukávech. Ono je to spíše tak, že to jsou 3 nezávislé kusy látky, které jsou na některých místech přichycené k sobě. Obávala jsem se, že při intenzitě ledového větru, který teď venku fičí, budu nafouknutá jak balonek a vítr budu mít všude jinde, než jen ve vlasech.

Dana běží v Craft Elite Weather

Pak mě také hned rozčílilo, že bunda nemá žádnou kapsu, takže si budu muset vzít ledvinku na mobil, klíče a kapesníčky. Později jsem z katalogu zjistila, že kapsu má, ale vnitřní, jenom jednu a zatraceně malou. To je ovšem asi jediná výtka, kterou mohu bundě vytknout. Ještě jsem myslela, že by mohla mít prodloužené rukávy s otvorem na palec, ale tohle padlo poté, když jsem zjistila, že je vážně do zimy – a v tom případě je potřeba mít rukavice, prodloužený rukáv by moc nepomohl.

Měla jsem to štěstí, že hned při prvním výšlapu/výběhu jsem vystřídala několik změn počasí – během hodiny svítilo sluníčko, vichr přihnal mraky a začalo sněžit. Při prudké sněhové přeháňce jsem se vyděsila, že mi to tenké, co mám na sobě, prostě musí promoknout a mokré pak následně musí profouknout a já pak prostě musím být marod. Jenže se nestalo vůbec nic! „To tenké" má totiž membránu VentAir Wind, vodní sloupec 15 000 mm/m2 a přitom prodyšnost 25 000 g/m2/24 hod. (To jsem si všechno přečetla až poté, kdy jsem šokovaná, pod bundou suchá a v teple, došla domů a zbytek mokrých věcí dala sušit).

teda, to mě rozčiluje tohle to Pak jsem bundu vzala na sebe ještě několikrát a – teď vím, že vás všechny, kteří už netrpělivě vyhlížíte jaro s teplými dny, rozčílím – byla jsem šťastná za ty děsné fičáky a mráz, který u nás na západě nyní stále ještě panuje, abych si ji mohla náležitě užít. Na jaro totiž bude moc teplá:-).

Jediné, na co se musíte připravit, když ji budete nosit v opravdu náročném počasí, je, že lidé, zachumlaní v péřovkách, kožešinových válenkách, čepicích… na vás budou koukat jak na absolutního blázna. Bunda totiž k tomu, že je tenká, je ještě i pružná, přilne na tělo, takže proti nim budete vypadat jako děsně „nalehko“, jako byste na sobě skoro nic neměli.

Ve větru využívám pravidelně i skvěle řešenou kapuci. Není ani malá ani velká, navíc je na dvou místech regulovatelná, ale já s ní ani nemusela nijak manipulovat – na hlavě držela, neklouzala, nepadala ani v opravdu silném vichru a přitom jsem si v ní připadala v pohodlí, nestahovala mi čepici, nepřekážela ve výhledu a chránila před větrem i sněhem.

Takže suma sumárum:

 • + Super střih – štíhlý, vzadu prodloužená délka, dole silikonový proužek, aby bunda nevylézala nad zadek (vyzkoušeno i s batohem na zádech)
 • + výborně, i když poněkud netradičně, vyřešené odvětrávání
 • + vynikající parametry materiálu (VentAir Wind), lepené švy
 • + moc hezká barevná kombinace (černá – růžová) + opravdu dobře viditelné reflexní proužky
 • + funkční kapuce
 • - absence kapes
 • - a jako malé nevýznamné mínus bych asi uvedla to, co se stalo mně – tedy že lidé ji nebudou chtít přijmout jako „zimní“, protože tak prostě nevypadá:) a v teplejších dnech jim v ní bude zřejmě dost teplo…

Rukavice Hybrid Weather

A protože bunda nemá ty prodloužené rukávy s dírou na palec, dostala jsem k ní na vyzkoušení i kombinované rukavice Hybrid Weather. Ty jsem tedy nosila celou zimu, protože jsou lehoučké a přitom teplé. Proč jsou hybridní? Jsou to prsťáky, které mají přes prsty ještě překrytí s membránou VentAir Wind, takže z nich vyrobíte vlastně palčáky. Na palci a ukazováku je našitý kousek z jiného materiálu, který by vám měl usnadnit např. ovládání dotykového mobilu. No, zpočátku jsem to viděla jako sice efektní, ale bohužel málo efektivní vychytávku, ale protože běhám s mobilní aplikací a potřebuji se občas podívat, jak na tom jsem, naučila jsem se s tím docela slušně zacházet.

Celkově jsou rukavice poměrně zdařilým kouskem, ale:

 • Když nemáte překrytí zrovna natažené přes prsty, jen vám tak visí z ruky, což nepůsobí zrovna esteticky. Některé jiné firmy, které už podobný typ rukavic v repertoáru mají, to řeší např. malými magnetky (adidas) nebo suchým zipem (Mammut), které vám pak ten v této chvíli zbytečný kousek látky přidrží u rukavice, aby se jen tak neplandal,
 • Tak zpět – zrovna jsem se od Martiny Hruškové z Craftu dozvěděla, že rukavice mají na hřbetu ruky takovou „kapsu“, do které se to překrytí pohodlně zastrčí a schová, takže si sypu popel na hlavu, je to tak nenápadné, že jsem na to prostě nepřišla!:-)
 • Vzhledem k tomu, že i bez překrytí máte zakryté vlastně všechny prsty, musíte si na skoro všechny jemnější úkony rukavice stejně sundat celé. U mých Mammutích oblíbenců je to řešeno tak, že prstová část nekryje celé prsty, ale má vršky odstřižené, takže můžete opravdu snad všechno dělat i s nataženými rukavicemi, což je zvláště za psího počasí k nezaplacení.

Miloš v bundě Performance WP Stretch

Miloš testoval bundu Performance WP Stretch, taktéž s membránou VentAir Wind, MESH čelenku, ACTIVE kuklu a novinku letošní zimy ELITE obličejovou masku. Zde je jeho vyjádření:

Bunda Performance WP Stretch

Já budu ve svých sděleních stručnější. Bundu Performance WP Stretch jsem moc netestoval, teprve s tím začínám, protože upřímně řečeno, přes zimu jsem byl trošku za „otylku“, a když jsem si vzal pod bundu mikinu, tak jsem si připadal jak robocop.

Miloš v kukle craft

Kukla

Kuklu jsem vyzkoušel hlavně při naší únorové koloběžkové jízdě::: s Vaškem Junem , kdy najednou teplota spadla z -3 na -18 stupňů, a popravdě mi moc pomohla proti tomu, aby mi zamrzl mozek. Teď však vážně. To výše napsané platí, ale chtěl bych k tomu dodat, že normálně mám problém s tím, když mám na hlavě čepici či něco, co mi kryje celou hlavu, protože potřebuju, abych měl pocit, že mi hlavu nic nestahuje – neobepíná a nepotí se mi. S kuklou Craft jsem však tenhle problém naprosto neměl.

Miloš v masce ELITE

Obličejová maska ELITE

Obličejovou masku jsem taky zkoušel hlavně při té naší jízdě. Co se týče vlastní ochrany proti chladu, tak fungovala, ale jinak jsem ji jako praktickou moc nevnímal. Jednak upevnění na suchý zip je trošku nešťastné a když máte zkřehlé prsty, tak ji neupevníte, aby vám pořádně seděla. Největší problém jsem však měl, když jsem potřeboval smrkat, což v tom mrazu bylo skoro furt, takže jsem si ji musel buď sundat, nebo jsem smrkal do ní.

Čelenka MESH

Čelenka MESH je velmi praktická, na hlavě dobře sedí, ale proti mrazu sama o sobě moc nechrání, v kombinaci s kuklou však byla skvělá. Čelenku však lze velmi dobře používat v přechodných obdobích, nebo při teplotách blízko 0.

Dana a Miloš foto
 • přečteno: 28214/27216×
Bunda Craft Elite Weather – největší překvapení letošní zimy! Bunda Craft Elite Weather – největší překvapení letošní zimy! Bunda Craft Elite Weather – největší překvapení letošní zimy! Bunda Craft Elite Weather – největší překvapení letošní zimy! Bunda Craft Elite Weather – největší překvapení letošní zimy!

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Průvodce funkčním oblečením

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků