logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

I letos vás Na Kbelské 10 povodí Běžecká škola

I letos vás Na Kbelské 10 povodí Běžecká škola

Kbelská 10 a Běžecká škola už tak nějak patří k sobě. Stalo se již tradicí, že žáci Běžecké školy vodí na trati Kbelské 10 ty, co by rádi zaběhli svůj vysněný čas, který v jejich očích znamená vběhnutí do běžeckého ráje, ale dosud nemají takové zkušenosti s běháním, aby si věřili, že toho jsou schopni dosáhnout sami. Nebo se znají naopak velmi dobře a vědí, že v přemíře očekávání a startovní nervozity jsou schopni sami sobě vypálit rybník. Tedy přesněji vypálit od startu tak, že by se pak v cíli raději neviděli a skočili nejraději hned do rybníka, aby zchladili vztek, co na sebe mají.

Běžecké hranice na 10 kilometrů většinou začínají na čase 1 hodiny, tedy na prolomení hranice 60:00 minut, i na tento čas letos na Kbelské 10 vodič poběží, tedy přesněji vodička. Dalšími hranicemi pak jsou 50, 45 a 40 minut. A přesně o tyto časy se podělí další 3 vodiči, kteří budou mít jediný úkol, pomoci co největšímu počtu spoluběžců a spoluběžkyň tyto hranice překonat – tedy budou-li na to jejich síly, které si v tréninku na Kbelskou 10 nachystali – stačit.

Vodiči na Kbelské 10 2013

60:00 Karolína Jeníková

Karolína vás do cíle doveze včas

Vezmu to pěkně odzadu, neboť dáma má přednost. Když říkám dáma, tak to myslím doslova, protože Karolína Jeníková je jednou z dam, o nichž v nejbližší době – poprvé již ve čtvrtek 7. března – budete hodně slyšet. Karolína je totiž jednou ze zakládajících členek Dámského běžeckého klubu, který odstartuje svou činnost právě ve čtvrtek. Jak, kdy, kde, se včas dozvíte.

Jinak Karolína je běžkyně, kterou můžete potkávat na běžeckých závodech již pěkných pár let. Vloni byla největší hybatelkou a podporovatelkou ostatních finalistek PIM Women´s Challenge:::. Bohužel měla smůlu, když jí vypovědělo služby koleno, ale to je dávno pryč a Karolína je zpět. Loňská zkušenost s kolenem ji však obdarovala o nový rozměr pohledu na běh – o rozměr, který ji vlastně přivedl do role vodičky na Kbelské 10, a sice pomáhat objevovat krásu běhu ostatním. Takže až s ní poběžíte a budete potřebovat rozptýlit, protože vás zrovna v tu chvíli začnou třeba bolet nohy, nebo se vám začne nedostávat dechu, zabruste v řeči na její běžeckou minulost, na Dámský běžecký klub, na PIM Women´s Challenge…, určitě se vám dostane rozzářeného úsměvu a dlooouhé, vyčerpávající odpovědi, při níž zapomenete, že vás něco bolí, či že vám došel dech.

50:00 Michal Vítů

Michal před protahováním

Michala poznáte podle toho, že se vám bude zdát na něm něco trošku divného. Budete si možná říkat: „Jak může tenhle člověk, stojících na tak vratkých nohou, člověku pomoci běžet na čas 50 minut? Věřte, že může! Dokázal by vás vést i na 40 minut, ale chce si to na trati Kbelské 10 taky trošku užít, strávit na ní delší čas, aby měl možnost si vás taky trošku prohlédnout a poradit vám, jak je pro běh důležité třeba takové protahování. To je totiž Michalovo nejoblíbenější téma – hrozně rád se protahuje, protože ví, že jen pružnost leoparda jej může popostrčit k časům, o nichž sní, když spí. Jeho sny vám však prozrazovat nebudu – zeptejte se jej na ně sami, budete tak mít alespoň námět na první otázku, z níž se pak rozvine povídání o všem, co běh je, a jak je dobré si ho užívat nejenom kvůli časům, ale prostě jen tak, třeba jenom k pročištění mysli, těla a ducha.

45:00 Rostislav Tomeš

obrázek

Rosťa patří služebně k nejstarším vodičům. Dělal vodiče dávno před tím, než světlo světa před 4 roky spatřila Běžecká škola. Rosťa patří mezi běžce, kteří začínali běhat podle knihy Jak uběhnout maraton za 100 dní, i když tehdy nás ještě s Milošem Čermákem vůbec nenapadlo, že by z článků a tréninků, které začaly vycházet týden co týden v roce 2002 v Lidových novinách, kniha vznikla. Každopádně Rosťa je jedním z těch, které tehdy tyto články přitáhly k běhání a běhá stále. Rosťa dělal již vodiče na Kbelské 10, ale přivedl do cíle i nejednoho půlmaratonce či maratonce a to buď oficiálně jako vodič – řekněme předem daný, nebo jako vodič vedoucí do cíle kamaráda či kamarádku. I když ve chvíli, kdy s ním doběhnete úspěšně do svého cíle, s ním budete kamarádi i vy.

40:00 David Dufek

David a jeho show

Říkat něco o Davidovi jako o vodičovi je stejné jako házet prázdnou slámou. David se stal za ty roky co vodí vodičskou legendou, s níž touží běžet každý, takže s ním musím po jednotlivých časech šíbovat, aby se dostalo na co největší počet zájemců. Vy, co letos chcete porazit hranici 40 minut na Kbelské 10 se připravte, že to dáte, i kdybyste na to neměli, protože David vás tam prostě dotlačí. Jak to udělá? To byste rádi dcerky či synci věděli, že jo? Neřeknu a neřeknu a neřeknu. Postavte se na start blízko Davida a držte se ho zuby nehty, pokud to vydržíte, budete svědky pravé a nefalšované Davidovy vodičské show.

A kde budu letos já? Já si budu pochutnávat na aspirantech výživy, osud tomu chtěl, že jim budu tlačit do hlavy, čím se má člověk živit, jak si má život užívat, aby mu běžel jak na drátkách – za něž však tahá jen on sám.

Miloš Škorpil foto
I letos vás Na Kbelské 10 povodí Běžecká škola I letos vás Na Kbelské 10 povodí Běžecká škola I letos vás Na Kbelské 10 povodí Běžecká škola

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Filip | 5. 3. 2013 12.05 hod. | 91.219.244.xx
Také děkuji Karolíně. Jak jsem si ji tu našel před závodem, tak jsem se jí celých deset kilometrů držel zuby nehty, ač to na poslední nakloněné rovině vzhůru nevypadalo už se mnou moc dobře. Navrhoval bych ji jako vodičku na Hervis 1/2Maraton na čas kolem 2:15 až 2:20 :-).

Misa | 4. 3. 2013 10.17 hod. | 37.188.227.xx
Dekuji vodicce Karoline, i kdyz jsem limit 60 minut o 40 vterin nepokorila, tak mi pomohla bezet rychleji nez bych bezela sama ... takze velke dik ;-)

Honza | 2. 3. 2013 18.02 hod. | 81.201.48.xx
Rosťo, 45! Ne 44. (a já proč je to tak rychlý... :-)) Ale aspoň jsem byl v cíli příjemně překvapen.

Jiří Štětka | 1. 3. 2013 12.00 hod. | 89.103.17.xx
Doufám že zase poběží v tý paruce, loni když jsem ho viděl tak jsem se zařekl "Ten mě nedpřeběhne" no a nepředběhl a vděčím mu za osobák. Že by letos mne dostáhl pod 40:00?

david d. | 1. 3. 2013 10.22 hod. | 212.149.48.xx
No Miloši, zas nepřehánej :-)

fotoMiloš Škorpil: Davide, jaký přehánění, dobře vím, že nejlepší výkony podáváš pod tlakem, tak jsem ti ho trošku vytvořil :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků