logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Danin běžecký deníček – díl 11. – Podzimní blues

Danin běžecký deníček – díl 11. –  Podzimní blues

1.10.2009

Na dnešek jsme byli domluveni s M, že až pojede z Prahy, vyzvedne si mne v práci a půjdeme běhat. Zaplaťpánbu, protože být to na mně, už jen při pohledu z okna bych se na to zase vybodla :).

Přijeli jsme na parkoviště, kde necháváme auta. Lehce poprchávalo, teplota 13,5 stupně. No, nic moc. Taky vzhledem k podmračenému nebi byla docela tma už ve čtvrt na 7, co jsme vyběhli. ALE!

Přestalo pršet a i ta kosa se při pohybu dala vydržet. První půlhoďku jsme běželi a druhou, cestou zpět k autům, jsem si střihla „indiána“ 1/1. M sice pindal, že je to na houby (a taky hned našel parádní bedlu – už to přestává být vtipné :)), ale mně to přišlo strašně příjemný, cesta krásně ubíhala a cítila jsem se při tom moc fajn. Jupí! Proč já to nedělám častěji??!

P.S. Když jsme doběhli k autům, začalo zase pršet. Končím krásným popěvkem mého kamaráda Honzy 1,2 – „Juch juch juch, v zdravém těle zdravý duch!“ Všechny starosti, depka, strachy, obavy … jsou pryč a já si tančím na debilní reklamu na Natur bujóny Vitana :). Juch!!! :), 8 z 10 hospodyněk doporučuje … BĚHÁNÍ!!! (všechny smutky zahání).

3.10.2009 – neděle – a tedy „dlouhá“

Venku 12 stupňů a silný vítr, který – jak jinak – dul, dul, dul proti směru našeho výběhu a to tak, že POŘÁD. Takže dnes jsem mimo svých obvyklých protivníků – lenosti, těžkým nohám, těžkým pr …, a M :) – musela bojovat ještě s ním, tedy s větrem. To mi teda pomohlo :).

Když jsme doběhli na rozcestí, na kterém se rozhodujeme, zda klasiku nebo na rozehřátí „pěknej, běhavej“ kopec, pokusil se M dostat mě na kopec.

Muže být ráda, že ne někam jinam :)!

Představa, že potlačím proti tomu vichru mé velmi neochotné tělo (to kilo navíc mi nějak zůstalo!? Že by ty opulentní obídky s kolegy celý minulý týden?) DO KOPCE, se mi tedy silně nezamlouvala, takže jsem si to šinula doprava, kde trasa alespoň z části vede z mírného kopečka. Po pár minutách mě M zastavil, že teď chvíli půjdu. Šokovaná jsem se ptala, co že to máme za inovaci a M lakonicky poznamenal něco o intervalu 1/1, jako že po jednom kilometru si vždycky odpočinu. Zajásala jsem, že bude-li interval jeden kilometr běh, jeden kilometr chůze, tak je to dneska přesně trénink pro mě (taky s přihlédnutím k tomu silnému protivětru, že :)), ale M se na mě divně podíval, evidentně nepochopil genialitu mého novátorského přístupu a už mě zase hnal svinským krokem. A takový to byl pěkný nápad! :)

No, je fakt, že působila nějak rozhozeně, místo aby tu minutu šla, vyrazila ostřejším během :).

Když jsem zastavovala i na místech, která M k odpočinku neurčil, poznamenal, že to mám jako noty na buben. Sorry, ale jinak to dneska nešlo.

Zauvažovala jsem nad tím, jak člověk rychle ztratí pracně získanou kondici. Připomnělo mi to (někdy vtipné, někdy bohužel jen trefné, jaké právě tato) noticky v mém opravdovém běžeckém deníku, do kterého si zaznamenávám mé odběhané km, trasy a časy: „Kondici ztratíte 2 – 3x rychleji, než jste ji získali“.

Musím s notnou dávkou zklamání přiznat, že na tom bude hodně pravdy. Co jsem za tři měsíce natrénovala – tedy téměř bezchybně kontinuální posun od 0 ke 12ti km – jsem během jednoho měsíce zase ztratila :-(. Určitě se na mých bídných výkonech z posledního období podepisuje i můj psychický stav, kdy jsem zrovna ve spodní části sinusoidy a mám permanentní pocit boje na všech frontách. A mám blbej pocit, že – alespoň zatím – nevyhrávám …

S pevným přesvědčením, že se vše v dobré obrátí a povzbudivým sloganem mého jíž v tomto díle citovaného milého přítele Honzy (12HONZADE, 34HONZABÉŽÍ) „BĚHEM K POZITIVNÍ ENERGII!“

pro dnešek končím. Jen upřímně nevím, jak třeba příští týden tréninkově vylepším, když z něj jeden den strávím pracovně v Praze, kdy do večera na semináři, poté plavně přejdu na dva dny v Průhonicích (obdobně jako v Praze) a máme pátek jak na koni. Abych nezapomněla – v pondělí zkusím večer ve Varech nový kurz jógy. Jsem zatraceně ztuhlá. Tím ovšem obětuju každoměsíční „barvicí“ návštěvu kadeřnice, kterou bych mohla přesunout na pátek, ale nemůžu, protože to bych se k běhání dostala zase až v neděli – a to je konec, přátelé. Tak já si vezmu do Průhonic běžecké proprietky, to jsem zvědavá, jak se na mě budou kolegové večer tvářit a jestli mi zatím „kolegiálně“ nesežerou večeři!

Všimli jste s,i jak dlouho končí? No a s tou neběžeckou sobotou bude mít smůlu, začneme totiž se speciálním sobotním intervalovým 2/1 tréninkem!(dvě hodiny běhu, minuta chůze :))!!!

Dana Škorpilová foto
  • přečteno: 17988/17687×, 6 komentářů
Danin běžecký deníček – díl 11. –  Podzimní blues Danin běžecký deníček – díl 11. –  Podzimní blues Danin běžecký deníček – díl 11. –  Podzimní blues Danin běžecký deníček – díl 11. –  Podzimní blues Danin běžecký deníček – díl 11. –  Podzimní blues

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Dana | 6. 10. 2009 22.30 hod. | 88.101.235.xxx
Peggy, moc zdravím a děkuju, ať jsi brzy zase zdravá!
Majko, ráno bych běhala:-), ale psovi se nechce:-)). Už má svá léta, a koukám, že já asi taky...
Honzo, já byla oba dva týdny dvakrát, takže s tou změnou trendu to nebylo tak horký:-). No, aspoň že nedošlo ke zhoršení, že… Ono to za chvíli už ani nepůjde:-))
No, těším se na ta pozitiva a jasné zítřky a v neděli mě tu zase máte! (Snad tedy bude o čem psát:-)))

12Honzade | 5. 10. 2009 21.50 hod. | 80.243.103.xx
Kdyz to tak statisticky vyhodnotim, tak minuly tyden jsi vybehla jednou, ted dvakrat… Vetsina financnich analytiku by rekla, jasna zmena trendu:)! Krize je prekonana!:)
Zkuseni pesimiste rikaji, ze prekonani spravne krize ma tvar W, takze jeste tento tyden muzes mit jeste drobet problemy a mozna pokles, ale pak uz jen rust, pozitiva a jasne zitrky:).
Drzim moc palce, vydrz!!!!

Majka | 5. 10. 2009 7.00 hod. | 80.188.94.xx
Myslím, že čím bude horší počasí, tím hůř se bude vybíhat. Navíc je brzo tma. Mám na to recept: okamžitěastřelhbitě oblíct a bez přemýšlení vyběhnout. Pak až po 20 minutách si teprve začnu připouštět myšlenky na to jaký to běhání dnes je. Taky Dano nevěřím, že se ta kondice ztrácí tak snadno! A protože tomu nevěřím, tak to tak není!

fotoMiloš Škorpil: Majko, správně :), příliš přemýšlení škodí a jakmile člověk začne přemýšlet vždy si nějakou výmluvu najde :)

Peggy | 4. 10. 2009 21.35 hod. | 77.95.40.xx
Dano nic si z toho nedělej. Zažívám zrovna to samé. Nějak jsem to uplynulé týdny šidila a teď je to boj. Tedy spíš byl. Ve čtvrtek jsem po běhu zůstala ještě hodinu ve zpoceném triku a je z toho parádní nachlazení, postel a čajíčky. Hlavu zhůru. My se zmátoříme a během maratonu velkému M ukážeme, zač je toho loket.

fotoMiloš Škorpil: Peggy, článek o podzimním běhání, co vyjde ve středu, ti už asi nepomůže, ale stejně se těším jak mi to při maratonu ukážeš :), a brzy se vypoť ať jsi zase na trati :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Danin (běžecký) deníček

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků