logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

b

Balanční cvičení

Bandážování

Basální metabolismus

Je množství energie, které organismus spotřebuje na vlastní činnost např. klidovou činnost srdeční, krevní oběh, dýchání klidové, zažívací trakt v klidu, vylučování, nervovou činnost… Toto energie je závislá na věku (rostoucí organismus potřebuje více energie a s přibývajícím věkem se potřeba snižuje), pohlaví (ženy potřebují energie méně) a na velikosti povrchu těla. To tedy prakticky znamená, že každý den potřebujete k životu tisíce kilojoulů. Následující tabulka vám ukáže kolik energie potřebuje muž vážící 75 kg, pokud celý den leží nehybně v posteli.

Bílkoviny

Základ aktivního spalování tuků!

Blown rubber

Foukaná pryž je měkčí typ pryže, který zaručuje lehčí, pružnější a lépe tlumenou chůzi. Používá se většinou v přední části podrážky běžeckých bot adidas.

Buněčné membrány

jsou membrány, které se vyskytují v buňce. Rozlišujeme cytoplazmatickou membránu, která odděluje buňku od okolního prostředí, a ostatní membrány, které jsou součástí různých organel, vezikulů či jiných struktur a člení vnitřní prostředí buňky.

Buněčné organely

jsou složitější buněčné struktury se specifickou funkcí, které jsou obdobou funkčních orgánů u živočichů. Nejde však o skutečné orgány, protože se jedná o  podbuněčné útvary, kdežto pravé orgány jsou tvořeny tkáněmi (u živočichů) nebo pletivy (u rostlin), složenými z jednotlivých buněk. Buňka je rozčleněna na mnoho takových organel, které mají v buňce vždy svou specifickou úlohu.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká encyklopedie

a  b  c  d  e  f  g  h  i  j  k  l  m  n  o  p  q  r  s  t  u  v  w  x  y  z 

prohledávání Běžecké encyklopedie


inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků