logotype Archiv - Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecká encyklopedie

Co je encyklopedie určitě všichni víte. Běžecká encyklopedie je to samé, jen s tím rozdílem, že se v ní objeví hesla spojená nějak s během, běháním a vším co k tomu patří. Svým způsobem to bude přehledný seznam pojmů, různě pospojovaný odkazy do dalších oblastí, o nichž si budete moci v běžecké škole číst.

Hledaný výraz nenalezen.

Žádné termíny pro písmenem „a“.

Víte že?

Syndrom neklidných nohou

Syndrom neklidných nohou je neurologické onemocnění. Projevuje se křečemi, záškuby nohou, pravidelným samovolným pohybem nohou a bolestí v dolních končetinách. Vzácně se též může projevit i u horních končetin. V počátečním stádiu bývají často příznaky syndromu neklidných nohou chybně připisovány na vrub křečovým žílám.

Stejné symptomy jako u syndromu neklidných nohou však můžete pociťovat v době, kdy nemůžete z důvodu zranění delší dobu trénovat, v důsledku čehož se pak svalové skupiny zatěžované běžeckým tréninkem uvolňují. Hodně vás bolí svaly dolních končetin, škube vám v nich, dostavují se nepříjemné křeče – zejména při usínání a před tím než vstáváte. Bolí vás i klouby. Zajímavé je, že tyto symptomy s nedostavují při nachlazení, chřipkách, angínách či podobných nemocech ale jen u zranění, tedy alespoň u mě. Píšu to hlavně z toho důvodu, abyste, pokud jste zraněni a objeví se vám tyto symptomy hned nepodléhali obavám, že ještě ke všemu trpíte touto nepříjemnou nemocí.

Projevy syndromu neklidných nohou

Základním příznakem je pravidelně se opakující samovolný pohyb nohou. K němuž se přidávají bolesti, křeče, trhavé pohyby, svědění a pálení nohou. Příznaky se objevují především v noci při usínání a spánku, či odpočinku.

Příčiny vzniku syndromu neklidných nohou

  • dědičnost porucha periferních nervů (polyneuropatie)
  • Parkinsonova choroba
  • nedostatek vitaminu B
  • hyperlipidémie
  • amyloidóza

Možnosti léčby syndromu neklidných nohou

Léčba syndromu neklidných nohou je u každého individuální. Všeobecně platí, což by vás mohlo uklidnit, že ke zmírnění příznaků je nevhodnější pohyb a chůze. To samozřejmě nelze aplikovat vždy. Jako nejčastější léky se předepisují diazepam, L-DOPA, tramadol, klonazepam, atd.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká encyklopedie

a  b  c  d  e  f  g  h  i  j  k  l  m  n  o  p  q  r  s  t  u  v  w  x  y  z 

prohledávání Běžecké encyklopedie


inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků